microstep cmd logo

microstep cmd - logo mobil

skende
  • rezanie a automatizácia
  • rezanie a automatizácia

Efektívne 2D rezanie plazmovým rezaním, rezaním plameňom, rezaním laserom alebo rezaním vodou - či už z plechu, rúrky, profilu alebo kontajnera      

 

2D-Schneiden-plasma Moderné 2D rezanie v kovoobrábaní využíva technológiu plazmy, oxyfuelu, laseru alebo vodného lúču na rezanie akýchkoľvek obrysov a otvorov, ako sú trubice alebo profily. V závislosti od procesu rezania sú možné prírezy z akéhokoľvek druhu kovu - napríklad z mäkkej ocele, nehrdzavejúcej ocele, hliníka alebo titánu.

 

Procesy sa používajú takmer vo všetkých oblastiach kovoobrábacieho priemyslu - ako sú oceľové centrá a lodenice alebo v automobilovom a leteckom priemysle. Stručne povedané: všade tam, kde sa kovy musia strihať, alebo musia byť vyrezané komponenty vyrobené z kovu.

 

2D-Schneiden-Formenvielfalt Rozličné tvary nemajú žiadne obmedzenia: Dokonca aj extrémne zložité komponenty so zložitými obrysmi môžu byť vyrezané z plechu v jednom kuse s použitím moderných 2D rezacích procesov a potom ďalej spracované. Okrem tepelných separačných procesov, ako je plazmové, laserové a kyslíkovo-palivové rezanie, dochádza tiež k strihaniu vodným lúčom.

 

Čo sú takmer všetky moderné rezacie systémy v oblasti 2D rezania spojené: Sú navrhnuté ako portálové stroje (podobne ako nadrozmerný portálový plotr). A: Systémy dnes fungujú s multifunkčnými CNC ovládacími prvkami. Základom procesu rezania je digitálny výkres komponentu, ktorý sa má vyrobiť (CAD výkres), ktorý sa prenáša do programovacieho systému (CAM systém). V tomto programovacom systéme sa takzvaný "plán hniezdenia" vytvára ručne alebo automaticky. Toto opisuje usporiadanie komponentov auszuschneidenden na kovovej doske, ktorá má byť opracovaná. V programe sú definované komponenty doplnené dodatočnými technickými detailmi, ako je "vnútorný obrys / vonkajší obrys", "rez v smere hodinových ručičiek alebo proti smeru hodinových ručičiek". Konečný plán schránky je nakoniec preložený na príslušné riadenie stroja, ktoré na tomto základe nastavuje proces obrábania.

 

2D-Schneiden-behalterbodenbearbeitung V oblasti technológie plazmového rezania MicroStep je dnes lídrom na svetovom trhu. Nie je to taktiež preto, že rezacie systémy MicroStep kombinujú najnovšie technológie a procesy. V závislosti od typu stroja môžu rezacie systémy MicroStep vykonávať okrem 2D rezania plechov tieto aplikácie: 3D spracovanie rúrok a profilov, príprava zvarových švíkov a obrábanie dna kontajnera.

 

Zoradiť podľa
Výsledok 1 - 18 z 18

2D rezanie

Produkty v tejto kategórii

MasterCut Compact

Kompaktný, flexibilný a všestranný

MSF séria

Exkluzívne vysoko-rýchlostné riešenie pre náročné laserové ...

DRM séria

Špeciálne zariadenie pre najnáročnejšie požiadavky

MG séria

Multifunkčné zariadenie pre tie najvyššie požiadavky

ProfileCut Séria

Navrhnuté pre efektívne spracovanie profilov a nosičov

MasterCut Séria

Všestranné riešenie úloh pri rezaní

AirCut Séria

Zariadenie pre rezanie tenkých materiálov - ...

CombiCut Séria

Vyrobené pre najextrémnejšie premenné prostredia

AquaCut Séria

Exkluzívne vysoko-rýchlostné riešenie pre náročné 2D rezanie

CPCut Séria

Spracovanie rúr a profilov vo všetkých dimenziách

MSF Compact

Exkluzívne vysoko-rýchlostné riešenie pre náročné laserové ...

MSF Max

Exkluzívne vysoko-rýchlostné riešenie pre náročné laserové ...

PipeCut Séria

Spracovanie rúr a profilov vo všetkých dimenziách

ElbowCut Séria

Rezanie kolien, rôzne aplikácie vrátane odstrihovania, ...

DS séria

Automatická linka na spracovanie plechov DS

DS-B séria

Spracovanie profilov štvorcového, alebo obdĺžnikového ...

WaterCut Séria

Rezanie kovových a nekovových materiálov vodným lúčom.

MicroMill Séria

Frézovanie a 3D-gravírovanie plastov, ľahkých kovov a dreva