microstep cmd logo

microstep cmd - logo mobil

skende
  • rezanie a automatizácia
  • rezanie a automatizácia

Spracovanie rúr a profilov s CNC-zariadeniami MicroStep

 

Rohrschneiden-TechnologieSpracovanie rúr a profilov v priemyselnej výrobe: od jednoduchých rovných rúr a nádob až po kompletné potrubné systémy.

Niekedy sú požadované zložité konštrukcie a celá rada rôznych špecifických potrubí a profilov.

 

 

 

 

 

Rohrschneiden-AuslegerarmTechnológie

CPCut je z radu rúro a profilorezov určený pre spracovanie veľkého rozsahu priemerov a dĺžok. Je modulárnej konštrukcie a jeho variabilita umožňuje spracovať širokú škálu rúr vrátane orezávania, rezania rôznych otvorov pre rúry a profily, prípravu na zvar ako aj označovanie rúr. Oblasť použitia je vo výrobe cisterien, potrubí a elektrických konštrukcií.

ProfileCut je určený na výrobu oceľových konštrukcií. Okrem voliteľných zón na rezanie rúr, pravouholníkových profilov a plechov má zónu určenú na rezanie konštrukčných profilov typu I, U, L a pod. Za účelom umožnenia presného delenia a rezania otvorov na určených miestach je stroj vybavený laserovým skenerom, ktorý odmeriava presný tvar profilu v mieste rezu. Toto umožňuje ovládaniu prispôsobiť pohyb nástroja skutočnému tvaru profilu. Okrem toho stroj umožňuje aj vŕtanie a popisovanie profilov.

Možnosti spracovania: kruhové rúry, mnohouholníkové profily, I, H, T, L, U-profily (tiež úplne uzavreté profily) a kolená.

 

PipeCut je rada rúro- a profilorezov modulárnej konštrukcie určená pre mnoho rôznych spôsobov použitia pri výrobe a spracovaní rúr ako orezávanie, rezanie rôznych otvorov pre viacero prienikov rúr a profilov, prípravu na zvar a označovanie rúr. Modulárna konštrukcia poskytuje priestor nie len k vytvoreniu rôznych variácií stroja, ale aj ďalším rozšíreniam podľa budúcich požiadaviek zákazníkov. PipeCut môže byť použitý vo výrobe cisterien, potrubí a elektrických konštrukcií. Voliteľné možnosti rozšírenia o automatické nakladanie a skladanie zaručia ešte vyššiu produktivitu. 

ElbowCut je stroj na rezanie kolien bol navrhnutý pre rôzne aplikácie vrátane odstrihovania, prienikov rúr a kolien, prípravy zvarových hrán a popisovania kolien o priemere od ø80mm až do ø400mm. Umožňuje vysoko kvalitné rezanie pomocou HD plazmy ako aj konvenčných plazmových zdrojov. Spĺňa všetky bezpečnostné a enviromentálne štandardy a ponúka dokonale efektívne odsávanie odhlučnenej kabíny s integrovaným odvodom výparov navrhnutým tak, aby spĺňal štandardy vysoko-rýchlostného plazmového rezania. 

 

 

 

Portálový systém s integrovanou šachtou na spracovanie rúrRohrschneiden-Rohrschacht-02

Veľkou výhodou tohto zariadenia je flexibilita pri manipulácii s rúrami aj plechmi. Rúrový hriadeľ integrovaný do rezacieho stola môže byť v prípade potreby prekrytý rámovými prvkami na rezacích systémoch MicroStep a môže byť použitý na celom povrchu ako extrahovaný rezací stôl. Pri nakladaní a vykladaní potrubí sa strojový portál posunie do parkovacej polohy. Takže potrubia môžu byť bezpečne umiestnené na nosných blokoch pomocou žeriavu a upnuté v upínacom skľučovadle.

Tvarovateľné profily: guľaté rúry a polygonálne profily

 

 

Možné metódy rezania

Plazma: V závislosti od zdroja energie je k dispozícii plazmová trubica a spracovanie profilov s hrúbkou steny 2 až 50 mm a všetkými elektricky vodivými materiálmi. V tejto oblasti rezania dosahuje plazma vysokú rýchlosť rezania, hospodárnosť a veľmi čistú kvalitu rezu. V spojení s rotorom MicoStep® R5 sú na potrubí možné aj rezy.

Autogén: Najlepším riešením pre extrémne hrubostenné rúry s hrúbkou steny do 200 mm je rezanie kyslíkom. Napriek pomerne nízkym rýchlostiach posuvu je autogénová technológia veľmi málo opotrebovateľná, lacná a tiež vhodná na použitie s rotátorom MicroStep® R5.

Laser: Rúrkový laser pôsobí veľmi vysokou rýchlosťou rezania v tenkostennom rozsahu od 0,5 do 15 mm. Rezy sú veľmi filigránové a vstup tepla do materiálu je relatívne nízky.

Vodný lúč: Tento proces rezania umožňuje extrémne presné rezy na takmer ľubovoľnom materiáli - to všetko bez prívodu tepla.

Výsledok 1 - 6 z 6

Spracovanie rúr a profilov

Produkty v tejto kategórii

CPCut Séria

Spracovanie rúr a profilov vo všetkých dimenziách

DS-B séria

Spracovanie profilov štvorcového, alebo obdĺžnikového ...

ElbowCut Séria

Rezanie kolien, rôzne aplikácie vrátane odstrihovania, ...

MasterCut Séria

Všestranné riešenie úloh pri rezaní

PipeCut Séria

Spracovanie rúr a profilov vo všetkých dimenziách

ProfileCut Séria

Navrhnuté pre efektívne spracovanie profilov a nosičov