microstep cmd logo

microstep cmd - logo mobil

skende
  • rezanie a automatizácia
  • rezanie a automatizácia

Automatizácia CNC rezacích strojov na rezanie plazmou, autogénom, laserom a rezanie vodným lúčom

 

Automatizácia výrobných procesov je neoddeliteľnou súčasťou efektívnej výroby. Najmä pri opakovaných prácach a procesoch nastavovania môžu byť niektoré kroky nahradené automatizovanými pracovnými postupmi. Týmto spôsobom môže byť udržiavaný konštantný výrobný tok.

 

Automatické nakladanie a vykladanie materiálu

Automatische-Be--und-Entladung-von-Blechen Pri pripojení ku skladu s materiálom odošle rezací systém vybavený softvérom MPM® (MicroStep Production Management) objednávku na zadanie požadovaného plechu. Žeriav s magnetickým alebo vákuovým zdvihom zdvihne plech a prepraví ho na príslušný rezací stôl.

Rezacie zariadenie automaticky zmeria polohu a orientáciu vloženého plechu a začne spracovávať rezný plán.

Po dokončení rezania žeriav prepraví vyrezané diely do zbernej zóny / skladu. Tu sa zamestnanci môžu postarať o triedenie dielov.

Ak nie je dostatočný halový žeriav, môže sa celé nakladanie a vykladanie rezacieho systému uskutočniť aj cez automatické dopravníky. Na tento účel sa ukladá iba plech v nakladacej zóne - dopravný stôl potom dopravuje plech do oblasti rezania. Dopravník vyrezané diely automaticky prepraví na miesto, kde je možné hotové diely odstrániť a triediť.

 

 

 Automatické nakladanie a vykladanie rúr a profilovAutomatische-Be--und-Entladung-von-Rohren-und-Profilen

Na efektívnu a plynulú prepravu materiálu pri rezaní rúr môžu byť zariadenia na rezanie rúr MicroStep® vybavené automatickým systémom nakladania a vykladania. Rúry alebo profily sa pomocou nakladacieho zariadenia privážajú pomocou vysokozdvižného vozíka do zásobníka. V prípade potreby si rezacie zariadenie samo dodáva materiál z tohto zásobníka. Nové rúry sa automaticky upínajú v skľučovadle.

Po vyrezaní rúry sa vyhotoví presunie diel pomocou vypúšťacieho systému. V prípade potreby sa po presune môže uskutočniť ďalšia doprava cez pripojený dopravný systém k ďalšej spracovateľskej stanici.

 

 

Rezanie plechov priamo z cievky

Automatische-Blech-Zuschnitt-direkt-vom-Coil Plechové cievky sú efektívne a priestorovo úsporné riešenie na prepravu a skladovanie tenkých plechov. Zvyčajne sa tieto musia najprv rozvinúť, narovnať a nakoniec vystrihnúť na požadovaný formát plechu pomocou pásových nožníc.

Vďaka riešeniu s automatickou výmenou z dielne MicroStep® môže byť rozvinutý materiál ďalej priamo spracovaný plazmou alebo laserom na páse. Tým sa šetrí čas a ručná manipulácia s jednotlivými plechmi na rezacom zariadení. Odvíjač navíja plech priamo na rezací stôl. Pre absolútne presný výsledok rezania rezací systém používa laserový snímač na meranie presného zarovnania odvinutej časti pása plechu a zodpovedajúcim spôsobom upraví aktuálny rezný plán. Potom sa vyrežú požadované diely.

Po dokončení operácie rezania rezací stôl vybavený dopravníkom ďalej napája rezaný úsek pásu. V ďalšom kroku môžu byť diely vyrezané z pása plechu odstránené buď ručne alebo pomocou robota. Zvyšok z plechu je nasmerovaný do gilotínovej strihacej časti, kde je rozdrvený na kompaktné, ľahko použiteľné kusy.

  

 Multifunkčnosťsteg-schnittmuster

Špeciálny stroj pre každú pracovnú úlohu? Táto skutočnosť je v kovoobrábacom priemysle dávno minulosťou. Koniec koncov, aby sa v budúcnosti mohli efektívne a kvalitne uspokojovať rastúce požiadavky existujúcich a potenciálnych zákazníkov, spoločnosti v odvetví sa stále viac obracajú na automatizáciu, ako aj na multifunkčné riešenia strojov. To šetrí čas a priestor vo výrobe. A vytvára taktiež potrebnú flexibilitu, aby sa v krátkom čase prispôsobila meniacim sa potrebám zákazníkov.

V produktovej oblasti obrábacích systémov sú predovšetkým potrebné riešenia, ktoré umožňujú automatizované, multifunkčné spracovanie plechov, rúr, profilov alebo dna nádob. Presne pre túto požiadavku výrobca zariadení MicroStep vyvinul plazmový rezací stroj MG. V závislosti od zariadenia umožňuje rezací systém kombináciu rôznych technológií spracovania: rezanie obrysov, príprava zvarových švov a otvorov, ako aj vŕtanie, zahlbovanie, závitovanie a predznačovanie.

 

Skladový management

automatisierung-mpm Aby ste mohli automatizovaný systém rezania vyťažiť čo najviac, potrebujete spoľahlivé softvérové ​​riešenie na usporiadanie rezných nástrojov MicroStep MPM®.

MPM® riadi zákazníkom ich zákazky a automaticky zhromažďuje diely podľa priorít, typu materiálu, hrúbky materiálu a procesov obrábania v dokončených rezných plánoch. Tieto rezné plány sú potom priradené technológiou MPM® k technologicky vhodnému rezaciemu zariadeniu na spracovanie. Ak je rezacie zariadenie vybavené systémom s automatickým podávaním materiálu, stroj je okamžite vybavený požadovaným polotovarom a automaticky spracováva rezací plán. 

Výsledok 1 - 11 z 11

Automatizácia

Produkty v tejto kategórii

AquaCut Séria

Exkluzívne vysoko-rýchlostné riešenie pre náročné 2D rezanie

CombiCut Séria

Vyrobené pre najextrémnejšie premenné prostredia

DRM séria

Špeciálne zariadenie pre najnáročnejšie požiadavky

DS séria

Automatická linka na spracovanie plechov DS

ElbowCut Séria

Rezanie kolien, rôzne aplikácie vrátane odstrihovania, ...

MG séria

Multifunkčné zariadenie pre tie najvyššie požiadavky

MSF Compact

Exkluzívne vysoko-rýchlostné riešenie pre náročné laserové ...

MSF Max

Exkluzívne vysoko-rýchlostné riešenie pre náročné laserové ...

MSF séria

Exkluzívne vysoko-rýchlostné riešenie pre náročné laserové ...

ProfileCut Séria

Navrhnuté pre efektívne spracovanie profilov a nosičov

WaterCut Séria

Rezanie kovových a nekovových materiálov vodným lúčom.