Rad MG predstavuje najvyššiu triedu CNC rezacích strojov MicroStep, ktorý je vhodný pre dlhodobé priemyselné použitie a spĺňa najvyššie požiadavky na presnosť, výkonnosť a jednoduchú prevádzku. Stroje MG poskytujú širokú škálu aplikácií: rezanie úkosov s plazmou a kyslíkom,  rezanie potrubí, profilov, kupol alebo potrubných kolien, vŕtanie s automatickou výmenou nástrojov, polohovanie dosiek pomocou laserového snímača alebo CCD kamery, atramentové alebo mikroperkurenčné značenie. Špeciálna vyvýšená verzia portálu umožňuje rezanie kyslíka do 250 mm.

Bezkonkurenčná presnosť a reprodukovateľnosť rezných dielov

Rez je na prvom mieste v mnohých produkciách. Nezrovnalosti v komponente a stratu presnosti sa nevyhnutne premietajú do ďalších krokov spracovania. Vďaka použitiu vysokokvalitných komponentov majú rezacie systémy MicroStep® vysoký stupeň rozmerovej presnosti a precíznosti na rezných kontúrach a komponentoch, čo má za následok mimoriadne vysokú reprodukovateľnosť, v závislosti od technológie, dokonca aj v rozsahu stotín.

Rýchle a presné úkosové rezanie do 50°

Novo vyvinutý a nekonečne rotujúci rotátor MicroStep R5 ponúka úplne nové rozmery pri plne automatickom šikmom rezaní:

• Plne automatické a vysoko presné úkosove rezanie do 50 ° (Plazma & Autogén)

• Úkosové rezanie na plochých plechoch, rúrkach a profiloch a kopulách

• Následné spracovanie úkosov na hotových súčiastkach

• Intuitívne a jednoduché programovanie úkosového rezania pomocou softvéru MicroStep® CAM

• Automatická kalibrácia rotátora pre konzistentnú kvalitu a presnosť

3D spracovanie rúr a profilov až do 1000 mm Ø

Spracovanie 3D rúr a profilov ponúka zmysluplný prírastok konceptu systému MicroStep®. V závislosti od úlohy pri spracovaní rúr a profilov môžu byť systémy MicroStep® CNC vybavené širokou škálou zariadení na rezanie rúr "RSV". Rúry alebo profily, ktoré sa majú opracovať, je možné rezať z priemeru 30 mm až do 1000 mm - hotové nádrže napríklad až do priemeru približne 1300 mm a dĺžky 2 400 mm!

Zvýšená pohyblivosť a dynamika

Štandardné AC motory so striedavým prúdom Panasonic zaručujú vysoký výkon a vynikajúcu dynamiku - aj v nepriaznivých podmienkach prostredia.

Ešte tichší chod a presnosť

Vzhľadom na to, že robustný dizajn stroja je dôležitým kritériom pre vynikajúce výsledky rezania, dĺžka portálu (os X) sa zvýšila o 35%. Väčšia nosná plocha portálového mosta zaisťuje ešte hladší chod systému.

Planetové prevodovky s dlhou životnosťou a nízkou údržbou

Aby bolo možné využiť plnú dynamiku a výkonnosť nového pohonného systému pomocou striedavých motorov na výrobu perfektných komponentov, rada MG používa ako štandard kvalitné planetové prevodovky s dlhou životnosťou a nízkou údržbou.

Spevnený dizajn portálu

Odteraz sa nová rada MG dodáva ako štandard s revidovaným a ešte tvrdším portálovým dizajnom. Vďaka ďalšiemu vývoju dizajnu sa zväčšila pevnosť portálu trojnásobne - to znamená ešte menej vibrácií a v dôsledku toho absolútne čistý a presný rezný vzor.

Plne automatické vŕtanie do Ø 40 mm a závitovanie do M33

Plne automatické riešenie vŕtania MicroStep® až do Ø 40 mm a závitovanie do M33 vytvára obrovskú "pridanú hodnotu" pre vašu výrobu. Výsledkom toho je, že komponenty môžu byť úplne automaticky vybavené presnými otvormi, závitmi alebo dokonca zárezmi pred rezaním polotovaru. Pre plynulú a rýchlu výmenu nástroja môže byť systém vybavený zásobníkom nástrojov s obsahom 6, 8 alebo 16 kusov.

Obrábanie kopúl

Robustná konštrukcia série MG s masívnym portálovým mostom umožňuje individuálne obrábanie kopúl až do 6000 mm Ø. V závislosti od reznej hlavy (2D alebo 3D) a zodpovedajúcim rozmerom zdvihu osi Z je možné spracovať aj rezanie zakrivenia s prechodom na okraj alebo dokonca na okraji. Samozrejme, všetky úkony rezania možno intuitívne naprogramovať pomocou softvéru MicroStep® CAM.

Vysoká spoľahlivosť aj pri trojsmennej prevádzke

Systémy MicroStep sú navrhnuté na dlhú životnosť stroja aj v nepriaznivých podmienkach. Životnosť a spolahlivosť je podporovaná aj dobre štruktúrovaným servisom a supportom. Vysoká dostupnosť stroja je základným predpokladom stabilných výrobných procesov systémov MicroStep.

Najlepšie technické komponenty

Presvedčivú kvalitu rezania možno dosiahnuť iba použitím vysokokvalitných komponentov - preto používame lineárne vedenia na všetkých osiach, obojstranne vysoko presné pohony, žíhané masívne oceľové portály a vždy dobre známych dodávateľov. Patria sem FESTO, IGUS, THK, BOSCH REXROTH, LAPP a ďalší.

Inteligentné ovládanie iMSNC®

Okrem externe umiestnenej ovládacej konzoly s ergonomickým 17" dotykovým displejom má systém na portálovom moste ďalšie ovládacie konzoly. Operátor tak môže ľahko pozastaviť program rezania, presunúť zariadenie manuálne, načítať novú plechovú platňu alebo rýchlo vykonať rez manuálne.

Intuitívne a jednoduché ovládanie

Aby ste sa mohli plne sústrediť na svoje produkty, naše inovatívne softvérové riešenia podporujú intuitívnu implementáciu výkresov a rezných plánov do hotových komponentov.

Vzdialená diagnostika

Pre rýchle a nekomplikované definovanie chýb v prípade potreby cez internet

Školenie a odborná podpora

Vieme, že naše rezacie stroje sú prvé vo výrobnom reťazci. Aby sme vám zaručili čo najvyššiu dostupnosť systému, ponúkame vám spoľahlivú sieť služieb a podpory.

Robotizované rezanie rúr s MicroStep technológiou Väčšia flexibilita pre skupinu Jan De Nul s výnimočným plazmovým rezacím strojom: inovatívna kombinácia rezacej a robotickej technológie na spracovanie plechov a rúr
Feldbinder stavia na strojoch MicroStep Feldbinder Spezialfahrzeugwerke GmbH sa spolieha na MicroStep už desať rokov a na ich špeciálne rezacie riešenia, ktoré sú "nezastupiteľné"
SL
CDM - Komplexné CNC rezacie centrá
Vaša kontaktná osoba
Zuzana Ištoková
Zuzana Ištoková
Vedúca odd.
Tel: +421 34 6999 838
Mob: +421 918 622 515
LN
Ján Mikulina
Ing. Ján Mikulina
Konateľ
Tel: +421 34 6999 818
Mob: +421 905 682 338