Tento robustný a vysoko presný CNC stroj je určený predovšetkým na vysokovýkonné a viaczmenné rezanie plazmou a kyslíkovými palivami. Umožňuje rezanie ocele až do 300 mm, skosenie pomocou dvojice rotačných trojitých horákov alebo plazmových rotátorov, simultánne rezanie s viac ako 10 horákmi, vrtanie do Ø 40 mm, atramentové alebo mikroperkusové značenie, spracovanie potrubia a kopuly.

Mimoriadne odolné a robustné

Extrémne podmienky vytvárajú veľké požiadavky na rezací stroj. Na požiadanie má MicroStep® vhodné riešenie pre všetky teplotné rozsahy a teplotne premenné prostredia.

• Teploty od -20 ° do 45 ° C

• Odolnosť voči nečistotám, prachu a vlhkosti

• Robustná konštrukcia zabezpečuje dlhú životnosť aj pri náročných rezoch

• Zachovanie vysokej hodnoty aj po rokoch

Operácia s viacerými horákmi a až s 8 nástrojmi

• Zvýšená produktivita pri paralelnom rezaní

• Možné aj s niekoľkými rotačnými fázovými hlavami

• Individuálny výber nástrojov - presne prispôsobený vašim požiadavkám• Všetky nástroje sa plne automaticky riadia pomocou radiča iMSNC®

Rýchle a presné úkosové rezanie do 50°

Novo vyvinutý a nekonečne rotujúci rotátor MicroStep R5 ponúka úplne nové rozmery pri plne automatickom šikmom rezaní:

• Plne automatické a vysoko presné úkosove rezanie do 50 ° (Plazma & Autogén)

• Úkosové rezanie na plochých plechoch, rúrkach a profiloch a kopulách

• Následné spracovanie úkosov na hotových súčiastkach

• Intuitívne a jednoduché programovanie úkosového rezania pomocou softvéru MicroStep® CAM

• Automatická kalibrácia rotátora pre konzistentnú kvalitu a presnosť

Priemyselné rezanie plazmou do 800 A a autogénom do 300 mm

V závislosti od požiadaviek môže byť plazmová technológia doplnená autogénovou technológiou. Štandardne ponúkame kombináciu oboch technológií na jednom zariadení. Značkovanie plazmovou technológiou a rezanie veľkých otvorov autogénom sú len niektoré z ponúkaných kombinácií.

Plne automatické vŕtanie do Ø 40 mm a závitovanie do M33

Plne automatické riešenie vŕtania MicroStep® až do Ø 40 mm a závitovanie do M33 vytvára obrovskú "pridanú hodnotu" pre vašu výrobu. Výsledkom toho je, že komponenty môžu byť úplne automaticky vybavené presnými otvormi, závitmi alebo dokonca zárezmi pred rezaním polotovaru. Pre plynulú a rýchlu výmenu nástroja môže byť systém vybavený zásobníkom nástrojov s obsahom 6, 8 alebo 16 kusov.

3D spracovanie rúr a profilov až do 1000 mm Ø

Spracovanie 3D rúr a profilov ponúka zmysluplný prírastok konceptu systému MicroStep®. V závislosti od úlohy pri spracovaní rúr a profilov môžu byť systémy MicroStep® CNC vybavené širokou škálou zariadení na rezanie rúr "RSV". Rúry alebo profily, ktoré sa majú opracovať, je možné rezať z priemeru 30 mm až do 1000 mm - hotové nádrže napríklad až do priemeru približne 1300 mm a dĺžky 2 400 mm!

Vysoká spoľahlivosť aj pri trojsmennej prevádzke

Systémy MicroStep sú navrhnuté na dlhú životnosť stroja aj v nepriaznivých podmienkach. Životnosť a spolahlivosť je podporovaná aj dobre štruktúrovaným servisom a supportom. Vysoká dostupnosť stroja je základným predpokladom stabilných výrobných procesov systémov MicroStep.

Intuitívne a jednoduché ovládanie

Aby ste sa mohli plne sústrediť na svoje produkty, naše inovatívne softvérové riešenia podporujú intuitívnu implementáciu výkresov a rezných plánov do hotových komponentov.

Inteligentné ovládanie iMSNC®

Okrem externe umiestnenej ovládacej konzoly s ergonomickým 17" dotykovým displejom má systém na portálovom moste ďalšie ovládacie konzoly. Operátor tak môže ľahko pozastaviť program rezania, presunúť zariadenie manuálne, načítať novú plechovú platňu alebo rýchlo vykonať rez manuálne.

Vzdialená diagnostika

Pre rýchle a nekomplikované definovanie chýb v prípade potreby cez internet

Školenie a odborná podpora

Vieme, že naše rezacie stroje sú prvé vo výrobnom reťazci. Aby sme vám zaručili čo najvyššiu dostupnosť systému, ponúkame vám spoľahlivú sieť služieb a podpory.

Automatizácia: pilotný projekt s veľkou efektívnosťou Spoločnosť MicroStep a partner Terex zvýšia produkčnú produkciu o 40 percent prostredníctvom automatizovanej výrobnej linky so šiestimi CNC plazmami a jedným Kjellberg HiFocus 360i
"Technika MicroStep sa nám najviac páčila" Francúzska spoločnosť Mecasem spolieha na špeciálnu konfiguráciu série CombiCut z MicroStep na spracovanie plechov a rúr
SL
CDM - Komplexné CNC rezacie centrá
Vaša kontaktná osoba
Zuzana Ištoková
Zuzana Ištoková
Vedúca odd.
Tel: +421 34 6999 838
Mob: +421 918 622 515
LN
Ján Mikulina
Ing. Ján Mikulina
Konateľ
Tel: +421 34 6999 818
Mob: +421 905 682 338