CNC plazmová rezačka pre vysoko kvalitné kontúry a jemné otvory Vysokokvalitné výsledky plazmového rezania sú už dlho realitou s technológiou MicroStep a s kvalitou tesnenia QualityHole®

Uverejnené 6.5.2014 / Spoločnosť / MicroStep Europa
MicroStep_quality-hole

Rezanie malých dier s plazmovým rezacím strojom vysokej kvality? Je to viac ako len správny zdroj plazmy! Pre skutočne dobré výsledky musí byť konštrukcia portálového systému tiež prvotriednej kvality. Pomocou technológie MicroStep Seal QualityHole® si môžete byť istí, že všetky rozhodujúce faktory pre rezanie malých dier a jemných obrysov boli optimalizované.


Mnoho spoločností v kovoobrábajúcom priemysle nevie, že v porovnaní s tradičným vŕtaním existuje rýchlejšia a lacnejšia metóda: rezanie otvorov strojom na rezanie plazmou. Prinajmenšom pre aplikácie, ako sú priechodné otvory pre upevňovacie prvky alebo otvory na presné zasunutie tyčí - ako napríklad v zábradliach - plazma je tiež skutočnou alternatívou z pohľadu nákladov.


Hoci je pravda, že dlhý čas pri rezaní malých obrysov a dier pomocou technológie rezania plazmou sa dosiahli ťažko uspokojivé výsledky. To sa však zmenilo, keď výrobca plazmových systémov Hypertherm spustil svoju technológiu True Hole® a spoločnosť Kjellberg Finsterwalde predstavila technológiu Contour Cut®. Odvtedy bolo možné v prímesi plazmy vyrezať otvory s veľmi dobrou valcovitosťou v nelegovanej oceli - za určitých podmienok aj v pomere priemeru otvoru k hrúbke materiálu rovnajúcemu sa 1 : 1.


Použitie optimálneho plazmového zdroja však zďaleka nie je zárukou, že nakoniec vzniknú skutočne kvalitné rezy. Rozhodujúcim faktorom v kvalite výsledku rezania je presnosť použitého systému rezania: Ako sa konštruuje portálový portál? Ktoré materiály sa používajú? Ako sa ovláda rezací systém?

Pretože iba kvalitné spracovanie a používanie najmodernejších technológií v kombinácii s pravým plazmovým systémom vedie k presvedčivým výsledkom: Otvory s vynikajúcou valcovitosťou, vysokou uhlovou presnosťou, optimálnymi reznými hranami, hladkými reznými plochami.

To je to, čo znamená QualityHole® značka kvality MicroStep, čo zaručuje dosiahnutie skutočne dobrých výsledkov. QualityHole® znamená, že boli optimalizované všetky faktory ostria špecifické pre rezný systém:


Automatizácia riadením stroja

Na dosiahnutie vysokej kvality musia byť parametre technológie nastavené správne. Napríklad sú zodpovedné za mierny vzostup a pokles prúdu na začiatku a konci rezania. Ak je prechod mierny, nosy a lúhovanie v obrobku sa znižujú a opotrebované diely sú ušetrené. Ovládanie stroja MicroStep iMSNC plne integrovalo nastavenie parametrov Hypertherm a Kjellberg pre rezanie malých a jemných obrysov a otvorov. V závislosti na hrúbke materiálu, druhu materiálu a kontrolu priemeru požadovaného otvoru, ako aj CAM AsperWin automaticky zvolí optimálne parametre, ktoré musia byť na základe procesu rezania - napríklad typu procesného plynu, prietok plynu sa intenzita prúdu, vstupné a výstupné techniky alebo rezná rýchlosť. Manuálne nastavenie parametrov nie je potrebné - ušetrí čas a eliminuje možný zdroj chyby, čo môže viesť k nežiaducim výsledkom.


Lineárne vedenie so skrutkovitým ozubením

Vďaka hladkému a bezpodmienečnému pohybu špirálovito-ozubených lineárnych vodidiel používaných systémom MicroStep dosahujú všetky systémy vynikajúcu rýchlosť prechodu a veľmi vysokú presnosť pri rezaní plazmou. Špirálové ozubenie v kombinácii s lineárnymi vodidlami HiWin alebo Bosch Rexroth zaisťuje veľmi plynulý chod portálu - tak na osi X, ako aj na osi Y. Na osi Y MicroStep štandardne používa štandardný dvojitý lineárny vodič, ktorý poskytuje ešte väčšiu presnosť a veľmi dlhú životnosť. Prevod krútiaceho momentu motora tak beží hladko a obrysy tak získajú vysokokvalitný rez. Výsledkom je, že lineárne vedenia so špirálovými prevodmi zaisťujú vysokú presnosť CNC vodiaceho stroja počas veľmi dlhého časového obdobia - dôležitým faktorom pri rezaní kvalitných otvorov.


Portálový mostík z ocele

Ocelové portály MicroStep sa pred ďalším spracovaním zbavia napätia, aby sa zabezpečilo, že použitý materiál počas prevádzky rezného systému nevytvára žiadne namáhanie, ktoré by mohlo negatívne ovplyvniť presnosť procesu rezania.


Používanie striedavých motorov

Os X a Y plazmových rezacích systémov MicroStep sú štandardne vybavené striedavými motormi od spoločnosti Panasonic od jari 2014. Najmä v nepretržitej prevádzke je výkon stále konštantnejší a prispieva tak k určeniu rýchlosti rezania stroja - ktoré sú veľmi dôležité pre rezanie malých otvorov a jemných obrysov - dokonca aj pri výrobe veľmi veľkých sérií bez odchýlok. Ďalšou výhodou je ešte rýchlejšie umiestnenie použitých nástrojov.


Optimálna regulácia výšky

Optimálna implementácia technológie Kjellberg Contour Cut® alebo Contour Cut Speed®, ako aj technológia True Hole® spoločnosti Hypertherm je samozrejme možná aj pomocou adaptéra MicroStep Adaptive Height Check Control (ATHC®): že vzdialenosť od hrotu horáka k povrchu obrábaného materiálu počas procesu rezania je kedykoľvek presne udržiavaná, aby sa dosiahla najvyššia možná kvalita rezu na rezanom prvku.


Vyškolený obslužný personál

Na dosiahnutie maximálnej efektívnosti a kvality z rezacieho systému MicroStep je absolútne vyškolený personál nevyhnutný. Cez jednoduchosť použitia a vysokým stupňom automatizácie CNC strojov s dôkladným uchopením rezacieho ústrojenstva a výrobných postupov, je dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje požadovaný výsledok rezania. V tomto kontexte MicroStep pravidelne ponúka programy teoretickej a praktickej odbornej prípravy, pretože nikto nemá žiadne výhrady k rezacím systémom MicroStep. Školenia sú prispôsobené schopnostiam jednotlivých používateľov, ako aj bezpečnému, rýchlemu a efektívnemu ovládaniu manipulácie so všetkými softvérmi a systémami MicroStep.

Automatické nastavenie parametrov od riadiaceho systému stroja, lineárne vedenie s šikmými zubami, žiarový oceľového portálu s, účinných motorov, optimálnu reguláciu výšky a školený personál: Za týchto podmienok môžu byť použité v kombinácii so správnym plazmový zdroj v súčasnej dobe veľmi dobré valcových otvorov do priemeru vzťah otvoru na hrúbke materiálu sa rovná 1: 1 byť rezané. To je to, čo naznačuje kvalitné tesnenie MicroStep QualityHole®, ktoré obsahuje všetky súčasné plazmové rezacie systémy MicroStep novej generácie.


"Rozhodnutie padlo rýchlo na MicroStep" Špecialista z nehrdzavejúcej ocele Binder od Bremenu spolieha na systém plazmového rezania MG pre všestranné 3D spracovanie plechov, rúr, profilov a kontajnerov na splnenie špeciálnych požiadaviek zákazníka
Rezanie nerezovej ocele pomocou technológie MicroStep ABP® MicroStep Technológia ABP pôsobí v oblasti prípravy na zváranie efektívne a pôsobivo.
Optimalizované rezanie a obrábanie Spoločnosť MicroStep spolupracuje s vedúcou technológiou Kennametal v rezacích operáciách na rezačke - ponúka zákazníkom nepredstaviteľné možnosti vo výrobe.
SL
Zostaňte informovaný o aktuálnom dianí!
Chcete zostať informovaný o všetkom, čo MicroStep robí? Potom sa môžete rýchlo a jednoducho prihlásiť na odber mesačného e-mailového bulletinu.