Plazmový rezací stroj Microstep s najvyššou multifunkčnosťou Séria MG kombinuje extrémne veľké množstvo možností obrábania na CNC plazmové rezačky a môže sa použiť na vŕtanie, rezanie závitov a zrnitosti alebo tiež na prípravu zvarových švov

Uverejnené 27.4.2014 / Spoločnosť / MicroStep Europa
bauteilbeschreibung_steg

Plazmový rezací stroj MicroStep dokáže plne kombinovať širokú škálu obrábacích technológií: strihanie obrysov, príprava zvarových švov a otvorov, ako aj vŕtanie, zahĺbenie, rezanie závitov, značenie a zúbkovanie - bez ohľadu na to, či ide o plech, rúrky, profily alebo obložené konce. A to všetko s neustále presvedčivou kvalitou. Produkcia komplexného vzoru dokazuje všestrannosť série MG.


Pre každú úlohu špeciálny stroj? Táto domienka je dávno minulosťou v kovoobrábacom priemysle. Koniec koncov, aby sa v budúcnosti mohli efektívne a vysoko kvalitne uspokojovať rastúce požiadavky existujúcich a potenciálnych zákazníkov, spoločnosti v odvetví sa stále viac obracajú na automatizáciu, ako aj na multifunkčné riešenia strojov. To šetrí čas a priestor vo výrobe. A vytvára taktiež potrebnú flexibilitu, aby sa v krátkom čase prispôsobila meniacim sa potrebám zákazníkov.


V produktovej oblasti obrábacích systémov riadených CNC sú predovšetkým potrebné riešenia, ktoré umožňujú automatizované, multifunkčné spracovanie plechov, rúr, profilov alebo dna kopul. Presne pre túto požiadavku výrobca zariadení MicroStep vyvinul plazmový rezací stroj MG. V závislosti od zariadenia umožňuje rezací stroj kombináciu rôznych technológií spracovania: rezanie obrysov, príprava zvarových švov a otvorov, ako aj vŕtanie, zahlbovanie, závitovanie alebo rovnomerné označovanie.


Jeden z týchto rezacích strojov sa používa napríklad v spoločnosti Metallbau Steg AG vo Valais, Švajčiarsko. Pri vytrvalostnom teste systém rezania ukazuje, čo všetko dokáže: bol vytvorený komplexný vzor, ktorý demonštruje multifunkčnosť systému. Nižšie je uvedený popis operácií CNC stroja, ktoré boli plne automatizované v nasledujúcom poradí:


Vŕtanie, zahĺbenie, závitovanie

Vŕtací systém spoločnosti MicroStep spracováva všetky operácie obrábania presným a plne automatizovaným spôsobom - vrátane zmien nástrojov a voliteľne tiež s meraním a kalibráciou všetkých použitých nástrojov. V závislosti od vybavenia môže vŕtacia aplikácia vŕtať aj do najtvrdších materiálov do Ø 40 mm, spodných otvorov a vyrezaných závitov (až do M33). Pre ešte náročnejšie úlohy je ideálny vodiaci stroj DRM (s priemerom vŕtania do 60 mm). Rezací systém je riadený centrálnym riadením iMSNC CNC MicroStep, ktorý tiež riadi všetky ostatné nástroje, ako je plazmové, kyslíkovo-palivové alebo dokonca ihlové značenie. Výhody: Žiadne ďalšie časovo náročné manipulácie na ďalší rezací stroj, žiadne ďalšie uťahovanie a žiadne preprogramovanie prístroja na obrábacom centre - kompletné spracovanie prebieha na rezacom stroji a je programované pomocou ovládacieho prvku. Pre rýchle zmeny procesov a nástrojov je k dispozícii zásobník nástrojov, v ktorom sú nástroje bezpečne chránené proti nečistotám a poškodeniu (k dispozícii až pre 16 nástrojov). Po vŕtaní je možné automaticky vymeniť nástroj na rezanie závitov alebo závit. Po dokončení obrábania pomocou vŕtania, zahĺbenia a závitovania sa systém automaticky prepne na technológiu rezania a pokračuje v opracovávaní komponentu.


Označovanie a popisovanie

Všetky plazmové rezacie stroje MicroStep vybavené plazmovým zdrojom HiFocus alebo HyDefinition s invertorovou technológiou majú integrovanú značkovaciu funkciu. Preto bez zmeny častí, ktoré sa spotrebúvajú horákom, je možné vyrobiť slepé i požadované označenie na súčiastkach. Užívatelia už môžu rozhodnúť v pracovnej príprave, akou silou alebo hĺbkou budú značkovať/popisovať: od tepelného spracovania farieb materiálu, ktoré už nie je viditeľné po maľovanie, k zníženiu skóre a stupňa s plazmou. Výhody plazmového označovania čoraz viac rozpoznávajú a používajú priemyselné odvetvia, pretože tieto metódy môžu byť ušetrené. Výhody v stručnosti: Variabilné popisovanie iba s jedným systémom, bez ďalšieho potrebného vybavenia.. A presná a spoľahlivá technológia dokonca značia na vlhkých, hrdzavých a mastných plechoch, potrubiach a kopulách. Všetky rozhodnejšie výhody v porovnaní s bežným označením prášku a atramentu. Samozrejme, táto technológia môže byť samozrejme integrovaná do série systémov MG plazmového rezania MicroStep.


Vystrihnite otvory a iné obrysy

Rad MG MicroStep dosiahuje plazmové rezanie v kombinácii s technológiou výrobcu Plasmaanlagenn Kjellberg a Hypertherm bezkonkurenčnej kvality: hladký rez povrchy, ostrými reznými hranami, nízke odchýlky uhlov, ako aj otvory v priemere vzťah otvoru k hrúbke materiálu 1: 1, s takmer dokonalou valcovitosti na nízkolegovaných Materiály - a to všetko s veľmi dobrou opakovateľnosťou a rozmerovou presnosťou, ako aj vysokou kvalitou rezu a presnosťou obrysu. Pre adaptívne regulácia výšky (ATHC® - Adaptive Torch Výška Control) a kontroly iMSNC z MicroStep umožňujú optimálne vykonávanie "Contour-cut" technológie Kjellberg alebo technológiu "True Hole" Hypertherm. Najmä pri rezaní malých otvorov a úzkych profilov sú dosiahnuté konzistentne presné rezné vlastnosti s malými formáciami fúzov. To znižuje časovo náročné dodatočné spracovanie zložiek, ktoré majú byť vyrábané vo výsledku a rozširuje možnosti i veľmi zložité vnútorné a vonkajšie obrysy najvyššej kvality na vykonanie.Úkosové rezanie

Novo vyvinutý a dokonale nekonečne rotujúce MicroStep® R5 rotátora ponúka nový rozmer v automatickom rezaní kužeľovým: umožňuje vysoko presné rezy skosenia až 50 ° (plazma a oxy) a môže byť použitý pre spracovanie ako ploché dosky a rúrky & profilov a kontajnerové podlahy. Pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku sa v kombinácii s rotátorom používa automatický kalibračný systém ACTG® MicroStep. Celý kalibračný proces prebieha automaticky a eliminuje odchýlky až do stotiny milimetra. Samoregulačný držiak horáka zošikmenej rezacej hlavy už zaručuje, že odchýlka nie je väčšia ako 0,5 mm ani po zrážke horáka. Zvyšok sa vykonáva pre riadenie kalibračné jednotka: vzhľadom k presnej koncové body špičky horáka pomocou kalibračnej gule v hriadeli pri rôznych otáčania (A, B, Z súradníc) sa meria. Na základe nameraných odchýlok regulátor vypočíta všetky potrebné korekčné hodnoty, ktoré sa použijú v ďalšom procese rezania. Tento automatický kalibračný systém poskytuje úplne novú kvalitu pri rezaní skosením - pre X, K aj Y skosenie. Výrazne zlepšuje presnosť a rozmerovú presnosť procesu rezania, eliminuje zdĺhavé mechanické úpravy a výrazne zvyšuje produktivitu zariadenia. Pomocou softvéru MicroStep CAM Asper je programovanie skoseniek intuitívne a jednoduché. Zvláštne zvýraznenie: Kombinácia softvéru s R5 rotátora umožňuje pomocou voliteľného ABP BevelScan® technológie MicroStep i následné anarbeiten presné skosenie na precut komponentov. ABP® eliminuje potrebu ďalšieho stroja, ako napríklad šikmého robota.


Softvér

S razením série MG MicroStep ponúka nielen perfektne koordinovaný systém, ale prináša aj ďalšie dôležité funkcie: Programovanie so špeciálne vyvinutým softvérom CAM Asper Standard na všetkých systémoch. Decentralizovaný riadiaci systém iMSNC môže fungovať ako samostatné riešenie alebo môže byť integrovaný do systému PPS. Spojenie so systémom SAP alebo AX je tiež často vybraná možnosť. V závislosti od zvoleného rozsahu funkcií riadiaceho softvéru sa zistia aj poloha a stav komponentu. Spoločnosť iMSNC tak môže nahlásiť dokončené alebo polotovary do všetkých pripojených systémov a zabezpečiť úplnú transparentnosť vo výrobnom procese."Rozhodnutie padlo rýchlo na MicroStep" Špecialista z nehrdzavejúcej ocele Binder od Bremenu spolieha na systém plazmového rezania MG pre všestranné 3D spracovanie plechov, rúr, profilov a kontajnerov na splnenie špeciálnych požiadaviek zákazníka
Rezanie nerezovej ocele pomocou technológie MicroStep ABP® MicroStep Technológia ABP pôsobí v oblasti prípravy na zváranie efektívne a pôsobivo.
Optimalizované rezanie a obrábanie Spoločnosť MicroStep spolupracuje s vedúcou technológiou Kennametal v rezacích operáciách na rezačke - ponúka zákazníkom nepredstaviteľné možnosti vo výrobe.
SL
Zostaňte informovaný o aktuálnom dianí!
Chcete zostať informovaný o všetkom, čo MicroStep robí? Potom sa môžete rýchlo a jednoducho prihlásiť na odber mesačného e-mailového bulletinu.