Kanadská lodenica používa na výrobu plazmové rezacie zariadenia MicroStep Spoločnosť Irving Shipbuilding Inc. investovala do páliaceho zariadenia MicroStep DRM so 16 metrov širokým portálom technológiou dodatočného úkosovania.

Uverejnené 15.4.2019 / Spoločnosť / Marcel Mikulina
Riešenie termálneho delenia materiálov v lodeniciach zabezpečuje nový typ portálového páliaceho stro

Spoločnosť Irving Shipbuilding Inc. (ISI) má rozsiahle odborné znalosti v oblasti výroby a opráv lodí. Spoločnosť vlastní viac ako 80 percent súčasnej kanadskej flotily a jej lodenice v meste Halifax sú lídrom v kanadskom lodiarstve už viac ako 125 rokov. Dnes sa spoločnosť spolieha aj na špičkové technológie firmy MicroStep.


ISI disponuje piatimi lodiarskymi, opravárenskými a výrobnými zariadeniami, ktoré spolu tvoria najväčší podiel dokov, sklzov, oceliarní, strojárenských dielní a lodiarskych lakovní vo východnej Kanade.


V roku 2011 kanadská vláda v rámci národnej stratégie pre stavbu lodí (NSPS) hľadala dve výrobné centrá pre výstavbu novej vojenskej flotily. V rámci tohto programu kanadská vláda vybrala spoločnosť Irving Shipbuilding Inc., aby vybudovala novú bojovú flotilu Royal Canadian Navy's.  Zmluva zahŕňa výrobu a prevádzku 21 lodí a rozpočet 25 miliárd USD na 30-ročné obdobie.


Royal Canadian Navy spoločne s Irving Shipbuilding Inc. pracuje na novej triede plavidiel Canadian Surface Combatant (CSC) a lodí Arctic and Offshore Patrol Ship (AOPS). 30 ročná zmluva na financovanie tohto programu vyústila v investovanie spoločnosti Irving Shipbuilding do lodeníc v meste Halifax, aby vybudovala najmodernejšiu a najväčšiu lodenicu v Severnej Amerike.


Súčasťou tejto obrovskej investície bola kúpa najmodernejšej výrobnej linky od fínskeho dodávateľa automatizácie zvárania firmy Pemamek Oy. MicroStep bol súčasťou tohto projektu a linku vybavil plazmovou reznou časťou. Konkrétne 16 metrov široký portál je vybavený plazmovým rotátorom na delenie plechov, ktorý zároveň umožňuje úkosové rezanie až do 50 ° a tým plechy pripraví na zváranie. Pomocou dýzového nástroja je možné odstrániť základný náter z obrábaného plechu. Značenie dielov zabezpečuje plazmový a atramentový popisovač.

"Rozhodnutie padlo rýchlo na MicroStep" Špecialista z nehrdzavejúcej ocele Binder od Bremenu spolieha na systém plazmového rezania MG pre všestranné 3D spracovanie plechov, rúr, profilov a kontajnerov na splnenie špeciálnych požiadaviek zákazníka
Rezanie nerezovej ocele pomocou technológie MicroStep ABP® MicroStep Technológia ABP pôsobí v oblasti prípravy na zváranie efektívne a pôsobivo.
Optimalizované rezanie a obrábanie Spoločnosť MicroStep spolupracuje s vedúcou technológiou Kennametal v rezacích operáciách na rezačke - ponúka zákazníkom nepredstaviteľné možnosti vo výrobe.
SL
Zostaňte informovaný o aktuálnom dianí!
Chcete zostať informovaný o všetkom, čo MicroStep robí? Potom sa môžete rýchlo a jednoducho prihlásiť na odber mesačného e-mailového bulletinu.