Deň otvorených dverí v CompetenceCenter Nord MicroStep otvoril CompetenceCenter Nord a v piatok, 23. júna 2017 v meste Dorsten (NRW) sa uskutočnil Deň otvorených dverí.

Uverejnené 29.6.2017 / Udalosti / MicroStep Europa
01

Nová pobočka v meste Dorsten je už niekoľko mesiacov v prevádzke a prvé dealerské dni sú už tiež minulosťou. Svetový líder v oblasti automatizovaného plazmového rezania pozval svojich dealerov, zákazníkov a záujemcov na Deň otvorených dverí v nových priestoroch pobočky v Nordrhein-Westfalen. Počas OpenDay 2017, ktorý sa uskutočnil v priestoroch MicroStep Competence Center Nord v piatok 23. júna, mohli návštevníci zažiť pestrý program plný živých ukážok, prednášok a odborných diskusií.

S cieľom poskytnúť aj zákazníkom a partnerom v severnom Nemecku v príjemnom prostredí poradenstvo, servis, školenia a podporu, investoval MicroStep v roku 2016 v meste Dorsten (NRW) do modernizácie priestorov a personálnej štruktúry. Po dokončení výstavby administratívnej budovy bolo uvedené do prevádzky MicroStep Competence Center Nord, ktoré bolo predstavené verejnosti počas Dňa otvorených dverí OpenDay 2017.

"Pobočka v meste Dorsten je predurčená pomáhať zákazníkom a partnerom v celom severnom Nemecku a byť k dispozícii so svojím Know-How, servisom a podporou ako aj jednoduchým prístupom s možnosťou predvádzania technológií a realizáciou školení. Vďaka novým školiacim priestorom a predvádzaciemu centru sú možnosti optimálne. „Návšteva sa v každom prípade oplatí", hovorí Matthias Hutzler, vedúci pobočky Dorsten.

OpenDay 2017 ponúkol možnosť nahliadnuť do zákulisia. Návštevníci mali možnosť stretnúť sa so zástupcami MicroStep, komunikovať s nimi a klásť otázky priamo pri stroji. Počas celého dňa sa konali živé demonštrácie rezania. Za týmto účelom bolo v školiacom a technologickom centre nainštalované nové CNC-zariadenie MasterCut Eco.

Jedná sa o kompaktné plazmové rezacie zariadenie, ktoré je dopytované najmä malými a strednými spracovateľmi kovov a vyznačuje sa kvalitou rezania s dobrým pomerom ceny a výkonu. Druhým CNC-zariadením, ktorý bolo možné vidieť naživo, je stroj typu MG. Multifunkčné plazmové rezacie zariadenie kombinuje najrôznejšie technológie spracovania na jednom zariadení – od 2D rezania cez rezanie pod uhlom a vŕtanie, rezanie závitov až po markovanie resp. popisovanie - a dosahuje tým vo výrobe maximálnu flexibilitu a efektívnosť.

"Rozhodnutie padlo rýchlo na MicroStep" Špecialista z nehrdzavejúcej ocele Binder od Bremenu spolieha na systém plazmového rezania MG pre všestranné 3D spracovanie plechov, rúr, profilov a kontajnerov na splnenie špeciálnych požiadaviek zákazníka
Rezanie nerezovej ocele pomocou technológie MicroStep ABP® MicroStep Technológia ABP pôsobí v oblasti prípravy na zváranie efektívne a pôsobivo.
Optimalizované rezanie a obrábanie Spoločnosť MicroStep spolupracuje s vedúcou technológiou Kennametal v rezacích operáciách na rezačke - ponúka zákazníkom nepredstaviteľné možnosti vo výrobe.
SL
Zostaňte informovaný o aktuálnom dianí!
Chcete zostať informovaný o všetkom, čo MicroStep robí? Potom sa môžete rýchlo a jednoducho prihlásiť na odber mesačného e-mailového bulletinu.