MicroStep realizuje rezný systém s mimoriadnou veľkosťou Pre lodenicu v Severnej Amerike je lídrom na svetovom trhu automatizovaného plazmového rezania navrhnuté rezacie riešenie pre stavbu lodí so 16-metrovým portálom

Uverejnené 8.7.2016 / Uvedenie do prevádzky / MicroStep Europa
01 MSE_Pema_DRM_Paneele

Obrábanie širokých plechov a panelov na portáli je veľkou výzvou pre inžinierov a staviteľov strojov - hlavne s veľmi širokými portálovými mostíkmi. Záruka najvyššej presnosti nie je jednoduchý aspekt, pretože obrovské sily pôsobia na systém. Pre lodenicu v Kanade MicroStep spolupracoval s Pema Group a vytvoril rezací stroj s 16 metrovým portálom na obrábanie panelov na pracovnej ploche 15 000 x 13 000 mm. Panelový rezací stroj úspešne funguje niekoľko mesiacov. Z tohto dôvodu je know-how spoločnosti MicroStep naďalej v dopyte: pre iného zákazníka zo Severnej Ameriky sa v súčasnosti buduje panelový rezací stroj s 24-metrovým portálom.


Najúčinnejším spôsobom prepravy na zemi je voda. Vďaka stále väčším lodiam sa veľké množstvá tovaru môžu prepravovať na dlhé vzdialenosti s malým počtom zamestnancov a spôsobom, ktorý je šetrný k životnému prostrediu. Spôsob, ktorý sa čoraz viac využíva v globalizovanom svete. Či už je to tanker na naftu, chladiarenské plavidlá alebo obrovské prepravné vozidlá: Miliardy tovaru sa plavia cez vodu rok po roku - a počet plavieb sa neustále zvyšuje.


Ale cesta cez vodu nie je jednoduchšia: vonkajšie vplyvy teploty, vlhkosti a vodnej sily vo vetre a počasí vyžadujú najvyšší stupeň robustnosti a presnosti pri konštrukcii veľkých lodí. Toto nie je možné bez vhodného inžinierstva a špičkových technológií.


Vysoké nároky na nosnosť vodiacich koľajníc pri spracovaní panelov

Oceľové vložky sú namontované v lodeniciach z jednotlivých častí, plechov a profilov. Veľké panely tvoria vonkajšiu kožu lode. Ich spracovanie vyžaduje rezacie riešenie s mimoriadnou šírkou portálu. Spoločnosť MicroStep so svojim partnerom Pema realizovala taký mimoriadny rezací stroj pre severoamerickú lodenicu. Špeciálne navrhnutý plazmový rezací stroj radu DRM má široký 16-metrový portál umožňujúci pracovnú plochu 15 000 x 13 000 mm pre spracovanie plechu. Portál s touto šírkou kladie veľké nároky na nosnosť vodiacich koľajníc - vyžaduje sa aj presnosť, výkon a rýchlosť.


DRM 15001.130 FbMIPrk, presné typové označenie, bol tiež vybavený plazmovým rotátorom pre skosenie do 50 °, hlavne pre prípravu zvaru. Plazmový zdroj HPR 400 x d od spoločnosti Hypertherm dodáva nekonečne rotujúci šikmý agregát. Obrysy sú narezané na plech a niekedy skosené, napríklad pre neskoršie otvory.


Panelový rezací stroj, pieskovací systém a značkovacia jednotka v jednom

Používajú sa plechy, ktoré dostali špeciálny základný náter na zabezpečenie dlhotrvajúcej ochrany proti korózii. Tieto plechy sú robustné, ale pred zváraním je potrebné odstrániť vrchný náter. Z tohto dôvodu sa používa pieskovací systém, ktorý môže odstrániť ochrannú vrstvu - bez ovplyvnenia skutočných listov. Po odstránení tejto vrstvy môže byť plazmová značka aplikovaná priamo na kovový plech bezprostredne potom, aby sa uľahčilo umiestnenie profilov, ktoré sa majú zvárať. Plazmový marker bol spojený so systémom Sandblaster na nosiči. Okrem toho rezacie zariadenie má ďalšie zariadenie na atramentové značenie.


"Optimálne riešenie pre náročné požiadavky"

Zvárané veľkokapacitné plechy tak môžu byť presne vyrezané, vrstva základného náteru je vypálená a zodpovedajúcim spôsobom je označená fólia pre neskoršie prepracovanie. "Takýto široký portál nie je každodennou úlohou našich inžinierov. Vďaka kombinácii panelového obrábacieho stroja, pieskovacieho systému a značkovacej jednotky sme ponúkli zákazníkovi optimálne riešenie pre svoje náročné požiadavky. Spätná väzba od zákazníkov viac ako to potvrdila, "hovorí Kal Shergill, vedúci spoločnosti MicroStep Canada, ktorý dohliadal na projekt.


Pri konštrukcii stroja so 16-metrovým portálom sú potrebné odborné znalosti v strojárstve. Spoločnosť MicroStep získala celosvetovú renomovanosť pre svoje špeciálne riešenia a špeciálne systémy na mieru. V oblasti vývoja je zamestnaných 100 zamestnancov, aby mohli ponúknuť zákazníkom šité riešenia na mieru a špičkové technológie. Nový, ešte väčší projekt je už v štartovacích blokoch. Pre amerického zákazníka globálna spoločnosť v oblasti strojárstva v súčasnosti realizuje portál so šírkou 24 metrov.

"Rozhodnutie padlo rýchlo na MicroStep" Špecialista z nehrdzavejúcej ocele Binder od Bremenu spolieha na systém plazmového rezania MG pre všestranné 3D spracovanie plechov, rúr, profilov a kontajnerov na splnenie špeciálnych požiadaviek zákazníka
Rezanie nerezovej ocele pomocou technológie MicroStep ABP® MicroStep Technológia ABP pôsobí v oblasti prípravy na zváranie efektívne a pôsobivo.
Optimalizované rezanie a obrábanie Spoločnosť MicroStep spolupracuje s vedúcou technológiou Kennametal v rezacích operáciách na rezačke - ponúka zákazníkom nepredstaviteľné možnosti vo výrobe.
SL
Zostaňte informovaný o aktuálnom dianí!
Chcete zostať informovaný o všetkom, čo MicroStep robí? Potom sa môžete rýchlo a jednoducho prihlásiť na odber mesačného e-mailového bulletinu.