"Systém nahrádza dva stroje, pre nás to je optimálne" Výrobky Slawinski sú dopytované po celej Európe - spoločnosť MicroStep vytvorilo rezacie centrum pre mimoriadne požiadavky.

Uverejnené 1.6.2016 / Uvedenie do prevádzky / MicroStep Europa
MiroStep DRM-PrSN 21001.60 IM

Ako odborník na špeciálne lisované časti spoločnosť Slawinski & Co. GmbH realizuje na mieru šité riešenia pre širokú škálu skupín zákazníkov už viac ako 100 rokov. Výrobky rodinného podniku sa v celej Európe využívajú v mikropodnikoch a globálnych korporáciách. Slawinski sa spolieha na veľa skúseností a špičkových strojových riešení. Spoločnosť spolieha na unikátny systém plazmového rezania MicroStep s mimoriadnou šírkou portálu pre rezanie skosení a výrezov na plechoch a kolup.


Flexibilita, inovácia a najvyššie štandardy sú požadované, keď zákazníci požadujú riešenia v spoločnosti Slawinski & Co. GmbH v meste Siegen v Severnom Porýní-Vestfálsku. Podlahy na mieru a špeciálne lisované časti sú známe v celej Európe pre výrobcov nádrží, prístrojov a zariadení - výrobky Slawinski sa používajú aj v USA, Číne alebo Rusku. V štvrtej generácii využívajú približne 130 zamestnancov svoje skúsenosti a najnovšie technológie pre projekty šité na mieru.


Vysoké nároky na výrobu rôznych výrobkov

Správny výber finálnych produktov je veľký, každý výrobok je jedinečný. Kruhy sú vyrezané z kovových plechov a po obmývaní, lisovaní, lemovaní a povrchových úpravách, drážkovaných koncoch, klenuté podlahy a oveľa viac. Menšie rozdiely v tvare alebo drsnosti podláh z feritických, austenitických a neželezných kovov sú neprijateľné. V závislosti od použitého materiálu, drsnosti a veľkosti podlahy nie sú ceny v päťmiestnej výške nezvyčajné. "Dodávame dôležitú súčasť tlakovej nádoby pre konštrukciu elektrárne alebo nádrže s chemickým obsahom a vyššími tlakami. Keďže kvalita musí presne vyhovovať. "vysvetľuje technický riaditeľ Rainer Jurreit.


Dopyt po výrezoch v kopulách nebolo možné uspokojivo zabezpečiť

Napriek vysokej kvalite výroby špecializovaná spoločnosť hľadala nové spôsoby, ako ešte lepšie reagovať na meniace sa požiadavky. "Dopyt po výrezoch v kopulách rástol a my sme ich nedokázali uspokojivo uspokojiť," hovorí generálny riaditeľ Konstantin Slawinski. "Hľadali sme 10 rokov a pozerali sa na mnohých výrobcov a technológie vrátane robotov. Avšak vzhľadom na rozmery podlaží to nie je spôsob, akým sme si to predstavovali, "hovorí Konstantin Slawinski. Nakoniec sa vyrábajú podnosy s priemerom až do 5 400 mm.


"Po desiatich rokoch vyhľadávania sme mali pocit po prvýkrát, že existuje niekto, kto chce predať niečo, čo tiež ovláda."

Na veľtrhu EuroBlech 2014 v Hannoveri sme sa s spoločnosťou MicroStep stretli. "Tam sme hľadali stroj, chceli sme rezať radiálne otvory. Pri našom systéme sme nemohli vysekávať, ako sme si predstavovali. Vtedy sme si všimli MicroStep, o ktorom sme ani predtým nevedeli, "hovorí Alexander Fries, vedúci oddelenia pre prípravu práce zodpovedného za predbežný výber technológie. Na veľtrhu lídra na svetovom trhu automatizovaného plazmového rezania predstavila optimalizovanú verziu série MG, ktorá umožňuje spracovanie na plechy, rúrky, profily a dno nádoby. Okrem toho bola prvýkrát predstavená nová patentovaná technológia ABP® (Additional Beveling Process), s ktorou je možné následne spracovať zvar na už vyrezané diely.


Rozhodovací tím vedený Konstantinom Slawinskom, Alexandrom Friesom, Rainerom Jurreitom a Andreasom Fingerom (vedúci výroby a zabezpečenia kvality) bol ohromený technologickými možnosťami rezania riešení MicroStep na obrábanie kopul pri návšteve zákazníka spoločnosti MicroStep. "Videli sme, že to funguje. Po desiatich rokoch vyhľadávania sme konečne mali pocit, že existuje niekto, kto chcel predať niečo, čo tiež pozná, "zdôrazňuje výkonný riaditeľ.


MicroStep vyvíja rezacie centrá pre presné kontúry na dne lodí mimoriadnej veľkosti

Spoločnosť MicroStep v spolupráci so spoločnosťou Slawinski vyvinula inovatívny systém pre flexibilné a precízne obrábanie plechov a kopul do určitej miery. Séria DRM, multifunkčný plazmový rezací stroj pre najnáročnejšie požiadavky, bola rozšírená tak, aby zahŕňala šité na mieru špecializované technológie pre špecialistov na podlahové nádrže. Špeciálny rezací stôl na kopule umožňuje vychystávanie misiek s priemerom od 500 mm do 5500 mm, špeciálny rotátor MicroStep umožňuje skosenie, napríklad pri príprave zvaru až do 120 °. Spracovanie plechu je možné s rovnakým portálom na pracovnej ploche 14 000 x 6 000 mm, čím sa nahradí pôvodne používaný stroj na rezanie plechu.


Presné kontúry a vysoko presné skosené výseky na dne kontajnera sú štandardné

Absolútnou novinkou je technológia mSCAN na detekciu celého povrchu dna nádrže. 3D skenovanie, ktoré sa vykonáva pomocou špeciálne integrovaného laserového skenera MicroStep, sa porovná s plánom rezania a výkyvy pôvodného materiálu sa automaticky opravia. "Na základe našej technológie ABP sme vyvinuli technológiu mSCAN špeciálne pre obrábanie kontajnerov a prispôsobili ju našim inžinierom a programátorom potrebám Slawinského. S touto revolučnou technológiou sú teraz presné kontúry a vysoko presné skosenia na kopulách, "hovorí Andreas Kaiser. Počas celej konzultačnej, projektovej a projektovej fázy sa vedúci oddelenia Key Account Management spoločnosti MicroStep Europa GmbH podieľal na realizácii špičkového riešenia pre rezanie.


"Prostredníctvom zariadenia Omnivalenz je závod denne používaný. Máme výňatky každý deň a dúfame, že tam bude viac. Našou výhodou je, že dva alebo tri dni pred dátumom dodania dokážeme vytvoriť výrezy v kopule, "hovorí Konstantin Slawinski, ktorý je s riešením veľmi spokojný." Zariadenie nahrádza dva stroje.
HLAVNÉ BODY ZARIADENIA NA PLAZMOVÉ REZANIE DRM-PrSN 21001.60 IM  


Skosenie rezu do 120 ° pre dno nádoby do priemeru 5500 mm

Spoločnosť Slawinski spolieha na špeciálne riešenie série DRM-PrSN 21001.60, ktoré bolo vybavené niekoľkými doplnkami. Špeciálny rotátor MicroStep na spracovanie spodných kontajnerov umožňuje skosenie rezov, napríklad pri príprave zvaru až do 120 °. Integrovaná plne automatická kalibračná jednotka zaisťuje spoľahlivé výsledky.


Pri navrhovaní plazmového rezacieho systému bolo zamerané na presné a flexibilné spracovanie dna nádoby. Špeciálny rezací stôl pre dno nádoby umožňuje akceptovanie zásobníkov s priemerom od 500 mm do 5500 mm. Zdvih zdvihu Z bol preto rozšírený, aby umožnil opracovanie príslušnej výšky dna nádoby. Pri rezaní dna kontajnerov všetkých stupňov sú výsledné prachy zachytávané okrem iného extrakčným systémom na rezacej hlave. ZPF 9H z TEKA s automatickým čistením filtra je pripojený ako filtračný systém.


mSCAN na detekciu celého povrchu dna nádrže

Technológia mSCAN MicroStep so špeciálnym laserovým skenerom MicroStep zaisťuje najvyššiu presnosť a najlepšie výsledky pri rezaní. To vopred určuje výšku dna dna, priemer dna nádoby, polomer zakrivenia a polomer rohu vzhľadom na celý povrch dna kontajnera. Údaje sa porovnávajú s rozmermi použitými v pláne rezania. Odchýlky, ktoré sa vyskytujú v komponentoch, sa ihneď zaregistrujú, namerané údaje sa vypočítavajú podľa geometrického vzorca pôdy a príslušné parametre sa opravia. Automatický systém funguje inteligentne: na rozdiel od robota nielenže opakuje presne pracovné kroky, ale kompenzuje aj výkyvy v produkte. Kliknite tu pre video


3D plech pracujúci na pracovnej ploche 14 000 x 6 000 mm

Komplexný CNC rezací systém tiež umožňuje flexibilné obrábanie v 2D a 3D plechu na pracovnej ploche 14 000 x 6 000 mm. Zdrojom plazmy je HiFocus 360i neo s automatickou plynovou konzolou a technológiou rýchlosti rezu obrysu od Kjellberg Finsterwalde. Ďalšia podpora na portáli vedie plne automatickú značku ihly. Toto je riadené prostredníctvom riadiaceho systému iMSNC® na 24 "dotykovom displeji a je možné ho použiť na listy na celom pracovnom povrchu.

"Rozhodnutie padlo rýchlo na MicroStep" Špecialista z nehrdzavejúcej ocele Binder od Bremenu spolieha na systém plazmového rezania MG pre všestranné 3D spracovanie plechov, rúr, profilov a kontajnerov na splnenie špeciálnych požiadaviek zákazníka
Rezanie nerezovej ocele pomocou technológie MicroStep ABP® MicroStep Technológia ABP pôsobí v oblasti prípravy na zváranie efektívne a pôsobivo.
Optimalizované rezanie a obrábanie Spoločnosť MicroStep spolupracuje s vedúcou technológiou Kennametal v rezacích operáciách na rezačke - ponúka zákazníkom nepredstaviteľné možnosti vo výrobe.
SL
Zostaňte informovaný o aktuálnom dianí!
Chcete zostať informovaný o všetkom, čo MicroStep robí? Potom sa môžete rýchlo a jednoducho prihlásiť na odber mesačného e-mailového bulletinu.