Efektívnejšia výroba prostredníctvom inteligentnej kontroly výroby Na ceste k Industry 4.0, MicroStep nastavuje štandardy so sofistikovaným ovládaním a softvérom na riadenie a monitorovanie výrobného procesu

Uverejnené 19.5.2016 / Nový produkt / MicroStep Europa
mpm-news-img

Moderné rezacie riešenia vyžadujú flexibilitu, presnosť a účinnosť. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov musí rezací systém, riadiaci systém a softvér dokonale spolupracovať. Funkcia MicroStep ešte viac uľahčuje ovládanie vďaka novej veľkej 24 "dotykovej obrazovky - čiastočne vďaka sofistikovaným nástrojom na monitorovanie a dokumentovanie výrobných procesov. Na ceste k digitálnej priemyselnej revolúcii, Industry 4.0, MicroStep stanovuje štandardy s riešeniami.


Požiadavky na portálový rezný systém sú rôznorodé a náročné: hľadajú sa presnosť, spoľahlivosť, flexibilita, rýchlosť a jednoduchá manipulácia. Okrem toho moderné CNC rezacie systémy spájajú celý rad technológií spracovania automaticky - bez ohľadu na to, či ide o plechy, rúrky, profily alebo dno kopuly. Všetko pod maximom efektívnejšej a ekonomickejšej výroby.


To vyžaduje množstvo komponentov, ktoré spĺňajú požiadavky: robustné vodidlá pre dlhú životnosť stroja a požadovanú presnosť, ľahké pohyblivé časti pre potrebnú rýchlosť a intuitívny, ale rozsiahly softvér.


Vďaka inovatívnemu strojovému riadiacemu systému s príslušným softvérom je možné sledovať a koordinovať všetky procesy a objednávky. Viac ako 100 zamestnancov spoločnosti MicroStep pracuje na vývoji a konštrukcii CNC rezacích systémov. Systém rezania, ovládanie a softvér prichádzajú od lídra na svetovom trhu s automatizovaným plazmovým rezaním.


Jednoduchá, jasná a efektívna implementácia rezných plánov v hotových komponentoch

Ovládanie stroja iMSNC® firmy MicroStep je jedným z najpokročilejších riadiacich systémov pre CNC riadené rezacie stroje. Bolo navrhnuté tak, aby ľahko, spoľahlivo a efektívne realizovalo rezné plány do hotových komponentov pomocou moderného užívateľského rozhrania. Systém pozostáva zo samostatnej ovládacej konzoly s dotykovým displejom a ovládacieho panela s LCD displejom na portálovom moste. Vonkajší a mobilný vstupný stôl je teraz k dispozícii s 24 "dotykovou obrazovkou. Káble sú vedené v kĺzavom káblovom kanáli. Jednoduché a ľahko použiteľné grafické používateľské rozhranie umožňuje ľahké spracovanie, zatiaľ čo zväčšený monitor umožňuje zobrazenie ďalších užitočných rezných parametrov. Zákazníci ako Klöckner & Co., medzinárodný obchodník s oceľou, už využívajú túto novú technológiu.Dokumentácia výrobného procesu pre vyššiu efektivitu a hospodárnosť

Keďže riadiaci systém iMSNC a všetky softvérové riešenia CAM pochádzajú z MicroStep, softvér s univerzálnymi modulmi môže byť prispôsobený individuálnym požiadavkám zákazníka. Decentralizovaný riadiaci systém iMSNC môže fungovať ako samostatné riešenie alebo integrovaný do systému PPS v spojení s riadiacim systémom MicroStep MPM®. Spojenie so systémom SAP alebo AX je tiež často vybraná možnosť. V závislosti od zvoleného rozsahu funkcií riadiaceho softvéru sa zistia aj poloha a stav komponentu. Spoločnosť iMSNC tak môže nahlásiť dokončené alebo polohotové úlohy všetkým pripojeným systémom a zabezpečiť úplnú transparentnosť vo výrobnom procese.


Programovací systém "AsperWin Basic®" sa používa ako štandard pre jednoduché, rýchle a intuitívne vytváranie rezných plánov s rôznymi technológiami (plazmou, kyslíkovým palivom, vodným lúčom, laserom). Vďaka ovládaniu iMSNC je možné štandardne prevádzkovať veľké množstvo efektívnych hodnotiacich nástrojov na optimalizáciu výrobného procesu. Dodatočné intranetové nástroje pristupujú k SQL databázam inštalovaným na riadiacom PC. Súčasné objednávky na rezanie, čas rezania, výpočet nákladov alebo dokonca využitie stroja sa dajú ľahko a rýchlo preskúmať.


Priemysel 4.0: Zákazník spoločnosti MicroStep zvyšuje výrobnú kapacitu o 40 percent

Pre tieto úlohy MicroStep vyvinul systém riadenia výroby MPM. Umožňuje automatické riadenie objednávok rezania. To znamená, že plány rezania sú automaticky distribuované systémom na rôzne CNC plazmové rezacie stroje na spracovanie, napríklad - v závislosti od toho, ktoré kapacity systému sú k dispozícii alebo na ktorom systéme existuje technická možnosť spracovania podľa plánu rezania. Navyše MPM umožňuje komunikáciu zo stroja k stroju: pripojený k systému na manipuláciu s materiálom a skladovanie, napríklad príkaz vydaný na automatické nakladanie CNC stroja pomocou žeriava s potrebným na spracovanie plechových plátov.Spoločnosť MicroStep poskytuje už niekoľko rokov tieto automatizačné možnosti - ako svetový líder v automatizovanom plazmovom rezaní uznal včas príležitosti výroby v sieti: napríklad čínsky dodávateľ do ťažobného priemyslu zvýšil produkčnú produkciu o 40 percent. Táto forma automatizácie je teraz známa ako Industry 4.0: moderné informačné a komunikačné technológie a výrobné technológie sa spájajú do novej úrovne tvorby hodnoty.


Užitočné nástroje na automatizáciu výroby krok za krokom

Okrem toho spoločnosť MicroStep disponuje ďalšími nástrojmi vo svojom portfóliu, ktoré pomáhajú malým a stredne veľkým podnikom prechádzať automatizovaným výrobným procesom. Napríklad pomocou softvérového nástroja EkoInfo môžu používatelia vyhodnotiť prevádzkové náklady stroja pre konkrétny rezný program. EkoInfo pristupuje k všetkým parametrom rezania stroja a vypočíta čas a náklady na rezanie na základe plánovaných rezných dielov (hrúbka materiálu a typ materiálu) a použitú metódu. Tieto údaje je možné použiť na výpočet cien alebo na usporiadanie výrobného procesu.

Ďalším užitočným nástrojom je nástroj MRP. Umožňuje správu rezných programov a pomáha operátorovi predvídať úkony rezania. Program PrgBatch môže byť tiež integrovaný do ovládacieho prvku iMSNC. Vopred sa vyrezávacie dosky definujú a čítajú v polohe a tvare. Užívateľ potom uprednostňuje rezné úlohy a systém ich automaticky spracúva krok za krokom.


"Rozhodnutie padlo rýchlo na MicroStep" Špecialista z nehrdzavejúcej ocele Binder od Bremenu spolieha na systém plazmového rezania MG pre všestranné 3D spracovanie plechov, rúr, profilov a kontajnerov na splnenie špeciálnych požiadaviek zákazníka
Rezanie nerezovej ocele pomocou technológie MicroStep ABP® MicroStep Technológia ABP pôsobí v oblasti prípravy na zváranie efektívne a pôsobivo.
Optimalizované rezanie a obrábanie Spoločnosť MicroStep spolupracuje s vedúcou technológiou Kennametal v rezacích operáciách na rezačke - ponúka zákazníkom nepredstaviteľné možnosti vo výrobe.
SL
Zostaňte informovaný o aktuálnom dianí!
Chcete zostať informovaný o všetkom, čo MicroStep robí? Potom sa môžete rýchlo a jednoducho prihlásiť na odber mesačného e-mailového bulletinu.