Doppelmayr opäť využíva technológiu MicroStep S dvoma najmodernejšími portálovými rezacími systémami dosiahne špecialista na výrobu lanoviek novú úroveň kvality a automatizácie

Uverejnené 7.3.2016 / Uvedenie do prevádzky / MicroStep Europa
Doppelmayr-vertraut-erneut-auf-MicroStep-Technologie-new

Doppelmayr Group svojimi lanovkami otvára prírodu po celom svete na vznešených výškach a realizuje inovatívne dopravné koncepcie vo veľkých mestách po celom svete. Špecialista na lanovky sa spolieha na vedomosti a servis MicroStep vo výrobe už 15 rokov. Aby sme boli dobre pripravení na požiadavky budúcnosti, existujúca 60-metrová výrobná linka v oblasti rezania, ktorá bude zásadne modernizovaná v polovici roka. Cieľ: ešte vyššia úroveň kvality a automatizácie.


15 minút jazdy to trvá na "strechu Indočíny", ako sa nazýva Fan Si Pan. Najvyššia nadmorská výška 3143 m vo Vietname je dôležitou turistickou destináciou krajiny. Medzinárodná skupina Doppelmayr realizovala tento projekt svetového rekordu s dĺžkou 6326 metrov, ktorá dokonca o 1410 metrov prekonáva najväčší rozdiel v nadmorskej výške na svete. Je to len jeden z mnohých úchvatných projektov, ktoré vedúci líder na trhu v oblasti výstavby lanoviek vykonáva už celé desaťročia. Vždy inovatívne, vždy posúvať hranice možností. S lanovkami môžu milovníci prírody vyliezť vrcholy, ako je Mont Blanc, mestskí obyvatelia prekonajú kopcovité časti kolumbijského hlavného mesta Bogota alebo aj olympionici v juhokórejskom Pyeongchang cestujú na svoju zlatú cestu v roku 2018 na týchto lanovkách.


Presnosť a robustnosť vyžadovaná pre výrobky

S cieľom navrhnúť veľmi zložité lanovkové systémy pre bezpečnú, spoľahlivú a dlhotrvajúcu vrcholovú konštrukciu je potrebná najvyššia úroveň presnosti a kvality - od počiatočného plánovania až po konečnú montáž. Doppelmayr sa preto spolieha na technológiu rezania od spoločnosti MicroStep už viac ako 15 rokov na rezanie obrobkov. V roku 2001 líder automatizovaného plazmového rezania vytvoril 60-metrovú výrobnú linku s rôznymi technológiami. Spoločnosť Doppelmayr využila technologické možnosti na podporu inovácií na svojom mieste vo Wolfurt v Rakúsku a ďalej rozširovala svoju priekopnícku úlohu.


Najmodernejšia technológia pre inovácie budúcnosti

Spoločnosť MicroStep realizovala výrobnú linku s celkom šiestimi portálmi pre plazmové rezanie, autogénne rezanie plameňom, vŕtanie a značenie. Odvtedy bolo každý rok spracovaných 15 000 ton ocele. Vtedajší požiadať firmy Doppelmayr: ovládanie, počítače a softvér by mal byť od jedného výrobcu. "Nemohlo by to ponúknuť veľa výrobcov. Potom sme sa rozhodli pre odvážny krok,keďže sme zvolili neznámy variant."hovorí Walter Eberle z tímu pre plánovanie výroby. Spoločnosť Eberle sa podieľala na 15-ročnej spolupráci medzi dvoma vedúcimi spoločnosťami na trhu, ktorá sprevádzala neustálu modernizáciu a rozšírenie portálového systému.


Okrem predchádzajúceho partnerstva spoločnosť MicroStep zostáva dôležitým spoločníkom pre špecialistu na lanovky, ktorého korene sa datujú do 19. storočia. Aj v budúcnosti Doppelmayr počíta so skupinou odborníkov Micro pri riešení projektov.


Obnova 60-metrovej dlhej výrobnej linky

Od polovice roka 2016 budú obe najstaršie rezné portály 60 metrov dlhé výrobné linky vymenené a nahradené modernými multifunkčnými CNC obrábacími portálmi radu MG. Na spracovanie presných a rýchlych úloh pri veľkých hrúbkach materiálu bude prvý portál vybavený štyrmi plne automatickými kyslíkovými horákmi.    

Kvantový skok vo výrobe v oblasti rýchlosti a flexibility sľubuje pre Doppelmayr skupina 2 portálov: plazmový rotátor na rezanie pod uhlom aj autogénový a plazmový horák sú prispôsobené pre pracovný priestor 14.000 x 3000 mm. "Sme presvedčení, že s touto novou akvizíciou urobíme skok vpred, pokiaľ ide o efektívnu výrobu. Pozorovali sme techniku ​​bližšie počas dvoch referenčných návštev. Skosenie je tak vysoko kvalitné, že by sme nemali strácať kvalitu v automatizovanom zváraní robotov. Zaoberáme sa predovšetkým ďalšou automatizáciou našej výroby, "hovorí Walter Eberle. MicroStep R5 rotátor umožňuje skosenie až 50 °, napríklad, pre prípravu zvaru a vďaka automatickej kalibrácie a presné a trvalé opakovateľnosť operácií. Eberle sa pozerá pozitívne dopredu. "Spolupracujeme s MicroStep a chceme to v budúcnosti prehĺbiť. "


"Rozhodnutie padlo rýchlo na MicroStep" Špecialista z nehrdzavejúcej ocele Binder od Bremenu spolieha na systém plazmového rezania MG pre všestranné 3D spracovanie plechov, rúr, profilov a kontajnerov na splnenie špeciálnych požiadaviek zákazníka
Technológia rezania vodou MicroStep "jedinečná v Európe" Holandský špecialista na rezanie používa vysoko presné rezy bez tepelného vplyvu na sériu AquaCut s mimoriadnou pracovnou plochou a štyrmi reznými hlavicami s vodným lúčom pre paralelné rezanie.
Flexibilnejšia a účinnejšia s programom MSF FiberLas od firmy MicroStep Talianske centrum práce vyberá stroj na 3D rezanie s dvoma laserovými rezacími hlavami pre paralelné rezanie a mimoriadne obrábanie
SL
Zostaňte informovaný o aktuálnom dianí!
Chcete zostať informovaný o všetkom, čo MicroStep robí? Potom sa môžete rýchlo a jednoducho prihlásiť na odber mesačného e-mailového bulletinu.