Inovatívne riešenia pre spracovanie rúr Veľtrh Tube v Düsseldorfe sa zameriava na tému potrubia a ich spracovanie. MicroStep ponúka rôzne technológie pre flexibilné obrábanie rúrok a profilov

Uverejnené 29.1.2016 / Nový produkt / MicroStep Europa
Innovative-Losungen-zur-Rohrbearbeitung

Rúry, rúrky, ich výroba a ďalšie spracovanie budú opäť v centre pozornosti v apríli, keď sa TUBE, najväčší veľtrh na spracovanie potrubí na svete, opäť uskutoční v Düsseldorfe po dvoch rokoch. Od 4. do 8. apríla 2016 známe výrobcovia ako ThyssenKrupp, Binder Edelstahl Produktionsges. mbH alebo Klöckner & Co. Deutschland GmbH prezentujú svoje inovatívne služby. Téma spracovania potrubia zohráva kľúčovú úlohu aj pre MicroStep.


MicroStep vyrába rezacie systémy - či už pre rezanie plazmou, rezanie laserom, autogénne rezanie plameňom alebo rezanie vodným lúčom. Špecialitou svetového lídra v automatickom plazmovom rezaní je kombinácia rôznych technológií v systéme pre univerzálne spracovanie plechu, kopuly, profilov a tiež potrubia. Microstep má dokonca svoj vlastný typ stroja v portfóliu, ktorý bol navrhnutý pre spracovanie rúrok: PipeCut.


"Často realizujeme špeciálne riešenia pre našich zákazníkov, aby mohli realizovať svoje projekty podľa svojich individuálnych požiadaviek. Keďže spracovanie potrubia je čoraz dôležitejším bodom, ktorý zohľadňujeme pri našich sériách a vývoji. Vždy s cieľom, aby naši zákazníci mohli vyrábať efektívne, pružne a vysoko kvalitne a že sú technologicky krok za krokom, "vysvetľuje Dr. med. Ing. Alexander Varga, generálny riaditeľ pre rozvoj a generálny riaditeľ MicroStep Group.


Modulárne portálové rezacie stroje vrátane zariadenia na rezanie rúr

Rezacie systémy MicroStep sú s niekoľkými výnimkami charakterizované modulárnym dizajnom. To umožňuje integrovať technológie obrábania rúr do CNC stroja. Či už ide o rúrkový hriadeľ alebo zariadenie na rezanie rúr. V závislosti od modelu zariadenie môže zdvihnúť a otáčať trubice a profily s priemerom od 30 mm do 1000 mm a maximálnou hmotnosťou do 10 000 kg. Samotný záznam sa vykonáva manuálnym trojbodovým alebo štvorbodovým skľučovadlom, v ktorom obsluha upína rúrky. Predovšetkým série MG, multifunkčný všestranné zariadenie MicroStep sa používa na flexibilné obrábanie rúrok a profilov pre mnohých zákazníkov, okrem rezania plechu, - či už pre rezanie, kužeľové rezanie alebo vŕtanie, rezanie závitov.


Špeciálna séria PipeCut pre množstvo formátov rúr do hmotnosti 24 ton

PipeCut bol špeciálne navrhnutý pre spracovanie rúrok a profilov s veľkými priemermi a vysokej hmotnosti, ktorý spoločne s jeho modulárnou štruktúrou a jeho konzolovou konštrukciou je použiteľný mnohými rôznymi spôsobmi: šikmé rezy, výrezy foriem, pripojenia potrubia a zásuvných systémov, rôzne prípravy na zváranie a samozrejme značenia na potrubiach. Voliteľne môže byť séria PipeCut vybavená automatickými zariadeniami na nakladanie a vykladanie. Takmer každá rúrka a profilový formát až do priemeru 3 000 mm a kusová hmotnosť až 24 t sa dá opracovávať touto CNC rúrkou a profilovým rezacím strojom.


3D obrábanie s rezacím strojom s vláknovým laserom a automatickým nabíjacím systémom pre rúry

Nový laserový rezací stroj MSF FiberLas od spoločnosti MicroStep sa ponorí do sveta 3D obrábania - z plechu, ako aj z rúr a profilov. Systém spracováva rezné úlohy s najvyššou presnosťou a rýchlosťou. Rezanie rúrok a profilov je možné pomocou zariadenia na rezanie rúr do dĺžky 12 metrov a priemeru 500 mm. Nakladanie a vykladanie obrobkov sa vykonáva automaticky. Snímač integrovaný v nabíjacom systéme zaistí, aby bola rúra alebo profil presne umiestnený pred rezaním.


Špeciálne riešenie na zabránenie vzniku trosky vo vnútri rúry

Priľnavá troska vo vnútri potrubia - to je všeobecný problém pri rezaní pomocou plazmovej alebo laserovej technológie rezania. Odstránenie viaže veľkú silu vo výrobe. Pre Westphalian spoločnosť MicroStep vyvinula unikátne riešenie na zabránenie adhézie. Vďaka zariadeniu na rezanie rúr v spojení s prietokovou dýzou, ktorá vysúva strusku, je časovo náročné prepracovanie vecou minulosti. Zariadenie na rezanie rúr stojí mimo rezacej misky a vodotesné spojenie s vnútorným štvorhlavým skľučovadlom zaisťuje čisté pracovisko. Rúry sa rozrežú pod vodu, hladina vody sa môže automaticky zdvihnúť a spustiť. Skľučovadlo obsahuje prúdovú dýzu, ktorá umožňuje počas prerezania správne množstvo vody pretekať potrubím.


"Rozhodnutie padlo rýchlo na MicroStep" Špecialista z nehrdzavejúcej ocele Binder od Bremenu spolieha na systém plazmového rezania MG pre všestranné 3D spracovanie plechov, rúr, profilov a kontajnerov na splnenie špeciálnych požiadaviek zákazníka
Rezanie nerezovej ocele pomocou technológie MicroStep ABP® MicroStep Technológia ABP pôsobí v oblasti prípravy na zváranie efektívne a pôsobivo.
Optimalizované rezanie a obrábanie Spoločnosť MicroStep spolupracuje s vedúcou technológiou Kennametal v rezacích operáciách na rezačke - ponúka zákazníkom nepredstaviteľné možnosti vo výrobe.
SL
Zostaňte informovaný o aktuálnom dianí!
Chcete zostať informovaný o všetkom, čo MicroStep robí? Potom sa môžete rýchlo a jednoducho prihlásiť na odber mesačného e-mailového bulletinu.