Najvyššia presnosť v novej dimenzii Orgeco spol., ktorá vyrába pre spoločnosti po celej Európe investuje do nového zariadenia MicroStep FiberLas pre laserové rezanie plechov, rúrok a profilov

Uverejnené 22.9.2015 / Uvedenie do prevádzky / MicroStep Europa
01_MicroStep_Fiberlas_Orgeco

Variabilné, produktívne a inovatívne: tieto funkcie musia spĺňať nové stroje od kovoobrábacej spoločnosti Orgeco zo Slovenska. Filozofiou spoločnosti je neustále prevádzka najmodernejších zariadení na uspokojenie náročnej klientely a jej požiadaviek. Pri hľadaní laserového rezacieho stroja manažment porovnal sériu renomovaných výrobcov z Európy a našiel nový MSF FiberLas od firmy MicroStep: stroj na rezanie Fiber laserom pre presné obrábanie plechov, rúrok a profilov mimoriadnej veľkosti.


V spoločnosti Orgeco spol. s r.o. na juhu Slovenska, 100 km od Bratislavy, sú celý rok Vianoce. Súkromná spoločnosť založená v roku 1993 sa špecializuje na dekoráciu a osvetlenie miest, obcí, nákupných centier a súkromných domov pre zákazníkov, hlavne zo strednej Európy, ako výrobca vianočných a novoročných dekorácií. Toto je len jedno zameranie. Druhou základňou spoločnosti, ktorá v súčasnosti zamestnáva 105 ľudí, je kovová konštrukcia so zameraním na spracovanie plechov, uzatvorených profilov a drôtov.


Nepretržité investície do moderných strojov

Jeden z princípov výrobných operácií je nepretržité zavádzanie najpokrokovejších a najmodernejších zariadení do strojového zariadenia. "Spoliehame sa na jedinečné zariadenia s vysokou variabilitou, produktivitou a opakovateľnosťou," hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Orgeco, Ing. Ernest Haris, PhD. Nové akvizície by mali prevziať výrobný proces na novú úroveň a zabezpečiť si silnú pozíciu na trhu. V nedávnej minulosti spoločnosť investovala do ohýbacieho centra pre 3D ohýbanie drôtov, CNC lisovacích bŕzd a dvoch laserových rezacích centier MicroStep.

Pri výbere správneho laserového rezacieho stroja spoločnosť vyhľadala niekoľkých známych výrobcov z Európy. Technické parametre boli presne definované: Rezy uzavretých úsekov s veľkosťou 200 x 200 mm a dĺžkou 6500 mm, presnosť polohovania ± 0,03 mm, v súlade s DIN 28,206th. Kritériom okrem samo-definovaných technických požiadaviek bol objem investícií, rýchly termín dodania a rýchla a nenáročná údržba. V týchto kategóriách spoločnosť MicroStep prevládala nad ostatnými spoločnosťami, ako to objasňuje manažment. Slovenská spoločnosť spolieha na nový stroj MSF-FiberLas na rezanie rúrok a profilov s automatickým podávaním a vykladaním materiálu.


Veľká spokojnosť s najefektívnejšou prevádzkou

Po uvedení zariadenia do prevádzky od apríla sú Ernest Haris a jeho prevádzkovatelia veľmi spokojní s nákupom: "Hoci je to naša najkomplexnejšia a najefektívnejšia prevádzka, spoľahlivo funguje v dvojsmernej prevádzke. Dnes vieme, že nákup laserového systému bol dobrou investíciou. "Z dlhodobého hľadiska by mal byť stroj používaný v troch zmenách.

Spoločnosť Orgeco spol. s r.o. používa rezací stroj vybavený 3 kw Fiber laserovým zdrojom na strojovú oceľ, nehrdzavejúcu oceľ a hliník. Kvalita je predovšetkým kľúčová. "Hrany musia byť hladké a nehrdzavejúce, laserový rezací stroj MicroStep to dokáže. Spĺňa všetky naše požiadavky."

"Rozhodnutie padlo rýchlo na MicroStep" Špecialista z nehrdzavejúcej ocele Binder od Bremenu spolieha na systém plazmového rezania MG pre všestranné 3D spracovanie plechov, rúr, profilov a kontajnerov na splnenie špeciálnych požiadaviek zákazníka
Technológia rezania vodou MicroStep "jedinečná v Európe" Holandský špecialista na rezanie používa vysoko presné rezy bez tepelného vplyvu na sériu AquaCut s mimoriadnou pracovnou plochou a štyrmi reznými hlavicami s vodným lúčom pre paralelné rezanie.
Flexibilnejšia a účinnejšia s programom MSF FiberLas od firmy MicroStep Talianske centrum práce vyberá stroj na 3D rezanie s dvoma laserovými rezacími hlavami pre paralelné rezanie a mimoriadne obrábanie
SL
Zostaňte informovaný o aktuálnom dianí!
Chcete zostať informovaný o všetkom, čo MicroStep robí? Potom sa môžete rýchlo a jednoducho prihlásiť na odber mesačného e-mailového bulletinu.