Kompresory

Kompresia vzduchu predstavuje ukladanie energie do stlačeného vzduchu, ktorý je neskôr použitý ako zdroj energie. Stlačený vzduch je teda možné používať na pohon pracovných nástrojov alebo vozidiel. Uchovávať stlačený vzduch sa dá adiabaticky, diabaticky a izotermicky. Stláčanie je vykonávané turbokompresormi na elektrický pohon. Expanzia je vykonávaná v turbíne, ktorá poháňa elektrický generátor alebo v motore na stlačený vzduch na výrobu elektriny.

Kompresory sa dajú využiť vo viacerých oblastiach. Či už rôzny výrobný priemysel (ako napríklad automobilky, strojárske firmy a pod), potravinársky priemysel, ale aj v zdravotníctve.

Kompresory

Skrutkové kompresory majú rozhodujúci význam pri výrobe, ak je potrebný konštantne stlačený vzduch počas dlhšieho časového obdobia - či už v priemysle, obchode alebo priemysle. S cieľom zabezpečiť maximálnu účinnosť a dlhú životnosť spoločnosť MicroStep spolupracuje s dvoma špičkovými nemeckými výrobcami KAESER KOMPRESSOREN so sídlom v Coburgu a RENNER KOMPRESSOREN so sídlom v Güglingene.

Vaša kontaktná osoba
Marcel Mikulina
Marcel Mikulina
Marketing
Tel: +421 34 6999 811
Fax: +421 34 6999 819