Filtračná technika

Vo viacerých oblastiach ľudského života sa stretávame so znečisťujúcimi látkami šíriacimi sa okolitým prostredím, ktoré svojou prítomnosťou nepriaznivo vplývajú na prevádzku výkon a životnosť strojov a zariadení. Toto všetko má za následok budúce opravy, prestoje, plytvanie rôznych podôb, nesplnené termíny, čo v konečnom dôsledku spôsobuje zvýšenie finančných nákladov. Tomu sa dá predísť práve využívaním filtračnej techniky.

Rezacie stoly MicroStep sa vyznačujú vynikajúcou účinnosťou odsávania, dosahovanou vďaka rozčleneniu stola na odsávacie zóny, ktoré sa elektronicky otvárajú a zatvárajú na základe polohy technologickej stanice s práve aktívnou technológiou nad rezacím roštom. Tento plne automatizovaný proces, v súčinnosti s filtračnými zariadeniami od popredných svetových výrobcov, plne zodpovedá súčasným štandardom odsávania pri vysokorýchlostnom plazmovom rezaní, laserovom rezaní, autogénovom rezaní a vysokorýchlostnom frézovaní.

Mobilné zariadenia

Mobilné odsávacie a filtračné zariadenia sú prispôsobené pre jednoduché a flexibilné rozostavanie jednotiek na pracovisku. Ponúkame špičkové riešenia pre rôzne aplikácie s vysokým stupňom odlúčenia škodlivých prvkov.

Predseparátory iskier

Pri zváraní, brúsení alebo rezaní pomocou CNC strojov (plazmové rezanie, rezanie autogénnym plameňom, rezanie laserom) sa používajú predseparátory iskier. Zvyšujú životnosť filtrov tým, že zachytávajú iskry a hrubé častice pred tým, ako dosiahnu extrakciu alebo filtračný systém. MicroStep ponúka vybrané produkty známych výrobcov Kemper a Teka.

Spotrebný materiál

Dodávame filtračné patróny, vložky, predfiltre, odsávacie ramená a ostatné príslušenstvo podľa typu odsávacieho zariadenia s nasledovným využitím: • zváranie • rezanie • brúsenie

Stacionárne zariadenia

Na detekciu prachu a častíc, ktoré vznikajú pri plazmovom rezaní, sa inštalujú stacionárne alebo centrálne odsávanie a filtračné systémy. Filtračné systémy v MicroStep sú pripojené priamo k stolu na rezanie plameňom alebo k odsávaniu v rúrkovom prevedení. MicroStep sa spolieha na technológie renomovaných výrobcov ako Donaldson, Kemper a Teka.

Vaša kontaktná osoba
Marcel Mikulina
Marcel Mikulina
Marketing
Tel: +421 34 6999 811
Fax: +421 34 6999 819