ABP® – Dodatočný proces úkosovania

Následná príprava zvarového spoja na CNC rezacích strojoch na rezanie plazmou a rezanie kyslíkom


Roboty sa považujú za nepostrádateľné, pokiaľ ide o prácu na následných zvarových prípravkoch na už rozrezaných súčastiach. CNC Výrobca rezací systém Microstep priniesol alternatívu k trhu: Nový proces je ABP® - Ďalší postup hranovanie - a umožňuje veľmi presné následné skosenie na portálových obrábacích strojov.


  ABP-Neue-Alternative-zum-RoboterZoom Postup práce následne zvar pre rezané zložiek, v niektorých oblastiach štandarde kovopriemysle. Napríklad výrobcovia zariadení a materiálov pre elektrárne, turbín, čerpadlá alebo výťažok: Vzhľadom na to, že oceľ sa často spracúvajú vo veľkých hrúbkach materiálu. A výsledkom je, že komponenty, ktoré boli znížené z takej silnej dosky, často v spojení ihneď - môže byť vybavená skosením -, ktorý sa použije priamo v kyslíkom alebo plazmové rezanie stola. Či už v dôsledku súčasných obmedzení rezné použitej technológii, alebo preto, že celá vec bude sprevádzaný obrovské materiálne straty.


V praxi sa v súčasnej dobe teda pokračovala najmä pevného materiálu, zvyčajne v rámci dvoch krokoch: najprv sa požadovaný obrys je vyrezaná z plechu s rezacím systému. Potom hotový komponent musí byť odstránený a prepravovaný na novú spracovateľskú stanicu. Komponent je potom spracovávaný robotom a následne vybavený požadovaným prípravkom na zváranie.


  Nová alternatíva k robotovi


ABP-Das-Bauteil-mit-nachträglich-angearbeiteter-Fase-in-der-Detailaufnahme Teraz je nové riešenie pre následné zrážanie hrán, ktorá je z hľadiska efektívnosti a kvality na obvyklým spôsobom ďaleko lepší. Aj keď len malá časť investičných nákladov bude pri tejto transakcii v porovnaní s kúpe robotické pracovnej stanice. Postup je ABP® - Ďalší postup hranovanie - a bol vyvinutý firmou MicroStep® výrobcovia plazma, laser, kyslíkom a vodným lúčom systémy.


  "Prvá otázka bola, podľa nášho názoru, prečo sa pre následné pripevnenie prípravu zváranie vôbec, je potrebná robot," povedal Dr. Alexander Varga, hlavný vývojový riaditeľ a generálny riaditeľ spoločnosti MicroStep Group. Pretože moderné CNC rezacie zariadenie mikrokroků sú vybavené nekonečným rotujúcim R5 rotátor a tým už majú možnosť na dosky, rúrky, profily a kontajnerových podlahy Značka (vodný lúč plazmy, oxyfuel) presné šikmé rezy do 50 °.


  Skener ABP® otvára úplne nové možnosti


ABP-Scanner-eröffnet-völlig-neue-Möglichkeiten Takže táto technológia pre oneskorenie

Ďalšie technológie
Úkosové rezanie Príprava zvarového švu alebo rezanie skosením pomocou plazmového, laserového, kyslíkovo-palivového alebo vodného lúča: Najprv si prečítajte najdôležitejšie témy.
Sep
Automatizácia Efektívnejšie procesy urýchľujú vašu produkciu a znižujú náklady.
Sep
MSE Media
Rezacie zariadenia MicroStep, ktoré podporujú túto technológiu