Plazmový rezací systém MicroStep v Huber Kontech vo Švajčiarsku Die neue CNC-Schneidanlage kann auch Fasenschneiden, Bohren, Senken und Gewinden sowie Rohrschneiden

Publikované 27.9.2013 DSC_7472

Už viac ako dva roky sa Huber Kontech podieľal na obstarávaní CNC obrábacieho stroja. Mnohé interpretácie a systémové koncepty boli hore diskutované v spoločnosti Huber. Huber Kontech je výrobcom moderných koní. Podobne moderné fasády, dvere a brány, zimné záhrady a schody a zábradlia v produktovom portfóliu spoločnosti so sídlom v kantóne Lucerne. Viac ako 70 zamestnancov denne pracuje s materiálovou oceľou. Preto je samozrejme túžba po CNC rezačke s čo najviac možností.

 

Andreas Huber, výkonný riaditeľ spoločnosti Huber Kontech AG, bol na túto tému plne informovaný a hovorí: "Je to neuveriteľné, čo sa dnes ponúka. Avšak iba tím MicroStep mohol poskytnúť optimálne riešenie pre moju prevádzku. "

 

Huber Kontech si vybral multifunkčné centrum série MG. S pracovnou plochou väčšou ako 6000 x 2000 mm dokáže spracovať takmer všetky formáty plechov. Nový rotač R-5 s automatickou kalibračnou stanicou zohráva dôležitú úlohu v tomto procese. S ním sú veľmi presné úkosy (príprava na zváranie) na plechoch. Technológia je doplnená plne automatickou podporou vŕtania, vŕtania a závitovania. Rúrková fréza umožňuje použitie plazmovej technológie a technológie vŕtania na trubkách s priemerom do 500 mm a dĺžkou až 6000 mm. Robustná konštrukcia umožňuje potrubie do hmotnosti 5 ton. Zdroj plazmy z Kjellberg Finsterwalde s maximálnym výkonom 280 ampér má dostatok rezerv na každodenné potreby aplikácie v spoločnosti.

 

Spoločnosť Huber Kontech už dlho plánuje  deň otvorených dverí kvôli mnohým novinkám vo firme. V októbri 2013 sa uskutočnil deň, počas ktorého sa viac ako 500 návštevníkov stretlo s prevádzkovým a rezacím centrom spoločnosti. "Mali sme veľké množstvo profesionálnych divákov a veľký záujem o rezanie," povedal Andreas Kaiser, obchodný riaditeľ spoločnosti MicroStep Europe GmbH. V spolupráci so spoločnosťou Huber Kontech tím výrobcov rezných systémov poskytol celodenné výtvory a nadšenie: Mnoho návštevníkov si nikdy nedokázalo predstaviť, že tieto vlastnosti sa teraz dajú dosiahnuť plazmou. Odpoveď bola trvalo pozitívna.

 

Rezací systém sa už niekoľko týždňov používa denne a ponúka nové možnosti, ktoré boli predtým nemysliteľné. "Spolu s MicroStep sme vyvinuli veľmi dobrý koncept stroja, ktorý sa môže a musí ukázať znovu a znovu v každodennej prevádzke," hovorí Andreas Huber.


www.huber-kontech.ch

Spoločnosť
Huber Kontech AG
Huber Kontech AG
Vaša kontaktná osoba
Zuzana Ištoková
Zuzana Ištoková
Vedúca odd.
Tel: +421 34 6999 838
Mob: +421 918 622 515
LN
Ján Mikulina
Ing. Ján Mikulina
Konateľ
Tel: +421 34 6999 818
Mob: +421 905 682 338