Rezané dno - flexibilné a hospodárne! Spoločnosť DIEM-WERKE GmbH investuje do plazmového rezacieho stroja - spracovanie dna a plechu kupolí, ako aj spracovanie potrubí v závode

Publikované 27.9.2013 IMG_1974

Flexibilita pri rezaní kontajnerov je nevyhnutná pre mnohých výrobcov spotrebičov a kupol, pokiaľ ide o efektívne výrobné procesy. Spoločnosť DIEM-Werke GmbH, odborník v oblasti skladovania a konštrukcie kupol z Hörbranz am Bodensee, vie, že manuálne spracovanie kupol môže byť hlavným obmedzením z hľadiska produktivity. Bez potrebnej technológie je celý proces od merania až po skutočný výrez, až po následné spracovanie s možnou prípravou zvarového spoja veľmi časovo náročný. Okrem toho kvalita hotového výrobku vždy závisí od individuálnej schopnosti jednotlivého zamestnanca, ktorý je k dispozícii.

 

S novým rezacím systémom MicroStep objednaným v DIEM je tento problém riešený cieleným spôsobom (napr. Pri spracovávaní nádrží a zásobníkov tepla): "Okrem plochého a potrubného polotovaru pre sektor stavebných strojov je v zadnej časti systému aj zariadenie na plne automatické rezanie kupol a skladovacích nádrží. Dodávané softvérové riešenie spoločnosti MicroStep nám nijako nerozlišuje, či vyrábame 100 kusov z kupoly alebo či je to len produkt na mieru. Programovanie je v oboch prípadoch mimoriadne rýchle a intuitívne. Všetky ďalšie kroky sa starajú o systém a majú veľmi vysokú rozmerovú presnosť. "

 

Keďže spoločnosť DIEM-Werke si zaobstarala stroj MicroStep pre okrem iného spracovanie obkladacích plechov od roku 2006, nová budova v roku 2012 na novom mieste v meste Hörbranz si čoskoro uvedomila, že neexistuje žiadna alternatíva pre kombinovanú kupol s plochým lôžkom Systém z MicroStep.

 

V prednej časti radu MG poskytuje 12 000 x 2 500 mm dostatočný priestor na presné rezanie plechov. Zariadenie na rezanie rúr integrované do rezacieho stola (RSV 500, usporiadané v smere X) umožňuje plne automatické obrábanie rúr a štvorhranných profilov od 30 do 500 mm Ø s maximálnou dĺžkou až do 12 000 mm. Dodatočné kupolové zariadenie v zadnej časti systému ponúka ideálne riešenie pre vytváranie výrezov na dokončených kontajneroch až do vzdialenosti 1 300 mm s minimálnym úsilím, jednoduchým a rýchlym. Spojením všetkých troch aplikácií v jednom reznom systéme dosahuje spoločnosť DIEM-Werke GmbH veľmi vysokú úroveň vertikálnej integrácie s rozmerovo stabilnou kvalitou.

 

Carpe DIEM - "Užívaj deň": toto je slogan spoločnosti DIEM-Werke GmbH. Spoločnosť bola založená v roku 1949 v meste Dornbirn spoločnosťou Alfred Diem, ktorá sa venuje remeselnej činnosti veľkej výrobnej spoločnosti. Po mnoho desaťročí má rodinný podnik spoľahlivosť, inovatívnu technológiu a nekompromisnú kvalitu až po poslednú skrutku. Výhody sú zrejmé. Kombinovaný systém plazmového rezania umožňuje presne, hospodárne a pomerne menej úsilie spracovať početné výrobné kroky.


www.diemwerke.com

Spoločnosť
DIEM-Werke GmbH
DIEM-Werke GmbH
Vaša kontaktná osoba
Zuzana Ištoková
Zuzana Ištoková
Vedúca odd.
Tel: +421 34 6999 838
Mob: +421 918 622 515
LN
Ján Mikulina
Ing. Ján Mikulina
Konateľ
Tel: +421 34 6999 818
Mob: +421 905 682 338