Rezanie plechu, príprava zvaru a spracovanie potrubia na jednom stroji Spoločnosť Mauchle AG vyrába technológiu obrábania MicroStep a investuje do plazmového rezacieho stroja radu MG

Publikované 16.6.2014 MicroStep-MG-Plasmaschneidanlage-bei-Mauchle-Metallbau-AG

Nosné oceľové konštrukcie, bazény z ušľachtilej chrómovej ocele a elegantné kovové konštrukcie sú výrobky, pre ktoré je tradičná spoločnosť Mauchle Stahlbau AG (do 31.12.14 Mauchle Metallbau AG) známa vo Švajčiarsku. Spoločnosť Mauchle okrem iného vyrába CNC rezací systém MicroStep.

 

Kombinácia bežnej estetiky a technológie je základnou kompetenciou spoločnosti Mauchle Stahlbau AG (do 31.12.14 Mauchle Metallbau AG) z Sursee (CH). V oceľových konštrukciách, plávajúcich bazénoch a kovových konštrukciách spoločnosť plánuje, vyrába a vyrába výrobky, ktoré kombinujú perfektný dizajn a najvyššiu inžiniersku zručnosť. Základným predpokladom vysoko kvalitných výsledkov je perfektný strih použitých materiálov.

 

Ten už nebol schopný zaručiť vrtnú súpravu s palivom na kyslík, ktorá bola v prevádzke takmer štvrť storočia, a to napriek najlepšej údržbe a servisu. "Preto sme sa oboznámili s trhom nového systému a rýchlo sme si uvedomili, že rozhodnutie nie je jednoduché," povedal Felix Mauchle, výkonný riaditeľ spoločnosti Mauchle Metallbau AG. Hlavnou požiadavkou nového stroja bola možnosť budúcnosti v jedinom systéme aby bolo možné realizovať niekoľko rôznych metód spracovania:

 

Príprava zvarového spoja: Efektívne rezanie konštrukčnej ocele a nehrdzavejúcej ocele je pre spoločnosť Mauchle nevyhnutné a v mnohých prípadoch musia byť komponenty, ktoré sa majú vyrábať, vybavené presným prípravkom zvarového spoja.

Vŕtanie, rezanie závitov, zahĺbenie: Pre komponenty vyžadujúce mimoriadne vysokú mechanickú presnosť musí byť tiež možné vŕtať do systému.

Spracovanie rúr a profilov: CNC rezací systém je možné podľa objednávky použiť aj na spracovanie rúr a profilov.

 

"Vysoký stupeň multifunkčnosti bol v konečnom dôsledku rozhodujúci pre naše rozhodnutie zakúpiť produkt MicroStep," hovorí Mauchle. Výber stroja spoločnosti padol na sérii MG - multifunkčný systém MicroStep: Vybavený nekonečným rotujúcim plazmovým rotátorom R5, tak 2D rezanie a skosenie do 50 stupňov je možné realizovať presne a nákladovo efektívne. V kombinácii s osou rezania rúrok integrovanou do rezacieho stola je možné tiež rezať rúry a profily podľa veľkosti a vybaviť ich presnou prípravou zvarového švu. Súčasťou zariadenia je tiež vŕtacie vreteno s hrúbkou 7,5 kW, ktoré môže automaticky pripevniť presné vrty, záhlubníky a závity.

 

Rezací systém beží od začiatku v multi-shift operácii a je plne integrovaný do výrobných procesov. Felix Mauchle neľutuje vôbec svoje rozhodnutie dôverovať rieąeniu MicroStep: "Som naďalej nadąený zdravým pomerom ceny a výkonu a univerzálnos» systému. "

 

www.mauchleag.ch

Spoločnosť
Mauchle Metallbau AG
Mauchle Metallbau AG
Vaša kontaktná osoba
Zuzana Ištoková
Zuzana Ištoková
Vedúca odd.
Tel: +421 34 6999 838
Mob: +421 918 622 515
LN
Ján Mikulina
Ing. Ján Mikulina
Konateľ
Tel: +421 34 6999 818
Mob: +421 905 682 338