Plazmový rezací stroj s veľkým obrábacím spektrom Zariadenie na spracovanie rúr a spracovanie plechu - vrátane zrážkovej jednotky na prípravu zváraných švíkov

Publikované 13.5.2014 0

Špeciálna výroba zariadení na výrobu sypkých materiálov - spoločnosť Umtec Silo- und Schüttgutengineering GmbH z Halle. V súlade s tým je motto výrobcu "prispôsobené silové systémy". Aby bolo možné v budúcnosti splniť individuálne požiadavky zákazníkov, spoločnosť umtec integrovala do svojej výroby nové multifunkčné rezacie centrum MicroStep.

 

Silá vyrábané spoločnosťou umtec sú viac ako len veľké oceľové kopuly na úzkych nosných konštrukciách. Výrobca so sídlom v Halle vyrába štandardné riešenia, ako aj systémy na sypké materiály na mieru pre širokú škálu aplikácií. Napríklad technická rafinovanosť z klasického sila sa mení na nadmernú váhu alebo mobilný príves s právnym schválením na ulici - až po špeciálne vyrobené silo-lodné lode, ktoré sa používajú napríklad na uzavretie kyslých vôd.

 

Hlavnou požiadavkou vo výrobnom sektore pre umtec bolo vždy rezanie plechu. "Naša stará kyslíkovo-palivová sústava bola však veľmi stará a už nie je najmodernejšia," hovorí Marcus Keilberg, inžinier v umtec. Preto už v roku 2012 začali hľadať nové riešenie. Požiadavky boli definované nasledovne: ploché plechy (so skosením alebo bez nich), ale tiež schopné ekonomicky a presne vyrezať rúry a profily bez toho, aby museli investovať do dvoch samostatných rezacích strojov.

 

Po preskúmaní všetkých možných alternatív sa spoločnosť umtec konečne rozhodla pre plazmový rezací stroj rady MG MicroStep. "Konkrétne, multifunkčná schopnosť systému bola presvedčivá, s ktorou sa okrem plechu môžu robiť aj rúrky a profily," vysvetľuje Keilberg. Skutočnosť, že rezací systém a riadiaci softvér pochádzajú z jediného zdroja, bol tiež rozhodujúcim argumentom pre rozhodnutie, tvrdí Keilberg.

 

Pretože s cieľom realizovať jednotlivé požiadavky zákazníka efektívne a presne na hotový výrobok, plánovanie komponentov, ktoré sa majú vyrobiť, sa prenesie do umtec priamo do riadiaceho softvéru multifunkčného rezacieho centra na spracovanie. Programovanie rezu rúr a plochých lôžok je založené na intuitívnom softvéri AsperWin® alebo mCam® MicroStep. Samotný rezací systém má nasledujúce špecifikácie:

 

Pracovná plocha 12 000 x 2 000 mm má tiež 880 mm širokú rúrkovú šachtu na spracovanie rúr s priemerom 30 - 500 mm a dĺžkou 12 000 mm. To umožňuje vyrábať početné komplexné potrubné konštrukcie a križovatky, ktoré sa vyžadujú pre silážne systémy umtec presne, čisto as malým úsilím.

 

Pretože je plocha šachty na spracovanie potrubia úplne odsávaná, môže byť použitá ako plne funkčný rezací stôl pre polotovar plochého lôžka, ak sa nepoužíva na spracovanie potrubia. Celá vec sa robí pomocou integrovaných prvkov rámu, ktoré sú jednoducho zasunuté do rúrkového hriadeľa. Osvedčená koncepcia MicroStep, ktorá sa už široko používa na celom svete.

 

Ďalším vrcholom rezacieho systému je nový plazmový rotátor R5, ktorý produkuje precízne skosenie a príprava zvaru až do 50 ° na súčiastkach. Sériovo sa otáča ako štandard, čím sa dosahuje kvalita rezania a spoľahlivosť procesu, čo je bezprecedentné zrážanie plazmy. Bez ohľadu na to, či je X-, Y-, K. Škála patentovaných asistenčných systémov, ako je Automatická kalibračná jednotka (ACTG®) Presné riadenie výšky (ATHC®) a Adaptive Angle Compensation (ABC®) poskytujú veľmi vysokú rozmerovú stabilitu a robia plazmový proces trošku chytřejším.

 

Okrem toho je systém vybavený prídavnou reznou hlavou na báze kyslíka, ktorá sa používa pri hrubom rezaní komponentov s veľmi vysokou hrúbkou materiálu.

 

Nové zariadenie je pevne integrované do výrobných procesov umtec. Vďaka multifunkčnému zariadeniu bolo možné úplne splniť požadované obrábacie spektrum. "Najlepšia možná technológia za rozumný pomer ceny a výkonu," sumarizuje inžiniera Marcus Keilberg rozhodnutie pre rezacie centrum CNC firmy MicroStep.

 

www.umtec-halle.de

 

Spoločnosť
Umtec Silo- und Schüttgutengineering GmbH
Umtec Silo- und Schüttgutengineering GmbH
Vaša kontaktná osoba
Zuzana Ištoková
Zuzana Ištoková
Vedúca odd.
Tel: +421 34 6999 838
Mob: +421 918 622 515
LN
Ján Mikulina
Ing. Ján Mikulina
Konateľ
Tel: +421 34 6999 818
Mob: +421 905 682 338