microstep cmd logo

microstep cmd - logo mobil

skende
  • rezanie a automatizácia
  • rezanie a automatizácia

Plazmové značenie je podporované takmer všetkými plazmovými zdrojmi s automatickou plynovou konzolou a považuje sa za ekonomickú technológiu označovania materiálu aj pre výrobu malých dávok výrobkov. Hĺbku značenia je možné regulovať priamo intenzitou prúdu. Prívod tepla do materiálu, hoci je extrémne minimálny, môže viesť k štrukturálnej zmene materiálu.

Laserové značenie predstavuje veľmi flexibilné a profesionálne riešenie pre značenie takmer ľubovoľného materiálu. Značenie je aplikované priamo na materiál a je trvalé, ak výrobok v mieste popisu nie je poškodený. Laser je voči materiálu veľmi šetrný a odstráni iba mikroskopickú vrstvu materiálu. V prípade laserového gravírovania, naopak, je intenzita lúča dostatočná pre hlbšiu stopu v materiáli. Laserové technológie v súčasnosti s úspechom nahrádzajú etikety a ink-jety. Nevyžadujú žiadnu špeciálnu údržbu a žiadny spotrebný materiál.

Mikroúderové popisovanie na značenie pomocou ihiel je navrhnuté tak, aby ihly dlhodobo odolali vysokým mechanickým zaťaženiam. V tomto procese špeciálne vytvrdená reliéfna ihla preniká do materiálu až do hĺbky 2 mm a umožňuje rýchlosť posuvu až 2000 mm / min. Označovanie ihlou poskytuje robustnú a rýchlu možnosť označovania pre drsné priemyselné prostredia - napríklad v oceliarskom a strojárskom priemysle.

Atramentové popisovanie je ideálne pre bezkontaktnú tlač a označovanie materiálov bez poškodenia povrchu. Tlakové body sa kvapkajú na materiál, ktorý prechádza vo forme malých častíc atramentu a bezpodmienečne vysuší. Táto metóda označovania umožňuje tlač alfanumerických znakov, ako aj grafiky a čiarových kódov takmer v akomkoľvek stave povrchu. Táto metóda nie je vhodná, ak sú označené komponenty následne pieskované.

Označovanie čistou vodou: Pomocou vysokotlakového čerpadla a rezacej hlavy s čistou vodou je popis vygravírovaný do materiálu v hĺbke približne 0,5 mm. Táto technológia označovania je obzvlášť užitočná, ak sa komponenty nesmú vystaviť tepelnému namáhaniu, ak by značenie atramentom poškodilo pieskovanie, alebo ak je nežiaduce hlboké preniknutie mikroúderovým popisovaním ihly. V závislosti od potrieb zákazníka môžu byť rezacie systémy MicroStep® vybavené akýmkoľvek procesom označovania.

Výsledok 1 - 3 z 3

Popisovanie

Produkty v tejto kategórii

Atramentový popisovač

Popisovanie poréznych a neporéznych povrchov

Laserový popisovač

Línie a 2D čiarové kódy a čiary vypaľuje na povrch ...

Mikroúderový popisovač

MicroPunch - mechanické označenie výrobkov