microstep cmd logo

microstep cmd - logo mobil

skende
  • rezanie a automatizácia
  • rezanie a automatizácia

25. medzinárodná výstava technológií spracovania plechov

Spoločnosť MicroStep svojimi exponátmi opäť potešila mnohých návštevníkov výstavy EuroBLECH 2018 v Hannoveri a zaznamenala veľký úspech.

Viac ako 55 000 návštevníkov získalo informácie od asi 1 500 vystavovateľov o novinkách v oblasti technológií na spracovanie plechov.

Návštevníci využili príležitosť a počas štyroch dní konania veľtrhu si pozreli inovácie od spoločnosti MicroStep - predovšetkým systém rezania vláknovým laserom MSF Compact, ktorý oslávil svoju svetovú premiéru, a najnovšiu generáciu plazmového rezacieho zariadenia MG.

MSF Compact - presný a rýchly systém rezania laserovým vláknom oslávil v Hannoveri svoju svetovú premiéru. CNC systém predstavuje cenovo prístupný variant kvalitného 2D laserového rezania. Je možné ho mimoriadne rýchlo uviesť do prevádzky a vyžaduje veľmi málo miesta.

Nová technológia laserového rezania sa stretla s pozitívnou reakciou: „S MSF Compact sme preniesli úspešnú koncepciu plazmového rezacieho systému MasterCut Compact na laser. Náš tím počas celého veľtrhu odpovedal na množstvo otázok. Enormný záujem o naše riešenia potvrdzuje naše smerovanie,“ pozitívne vyhodnotil p. Johannes Ried, výkonný riaditeľ spoločnosti MicroStep Europa GmbH.

Vystavená bola aj najnovšia generácia plazmového rezacieho zariadenia MG, ktorý kombinuje obrovskú škálu technológií spracovania. Plechy, rúry, profily a dná kontajnerov je možné multifunkčne spracovať iba na jednom systéme. „V súlade s naším firemným mottom – MicroStep – malé kroky - implementujeme do našich systémov vždy najnovšie riešenia. Zákazníci si môžu byť istí, že dostanú najmodernejšiu technológiu a svoju výrobu obohatia o naše riešenia už mnoho rokov,“ hovorí Johannes Ried.

Jednou z najaktuálnejších noviniek MicroStepu je autogénový rotátor, na ktorý sa už spoliehajú prví zákazníci. Nekonečne rotujúca úkosová rezacia hlava na rezanie autogénom umožňuje prípravu zvarového švu až do 65°, a preto je ideálnym pomocníkom pri úkosových rezoch na hrubších materiáloch. Vďaka technológii ABP® od spoločnosti MicroStep je možné realizovať skosenie aj na už narezaných dieloch - šetrí to materiál a časovo náročnú manipuláciu s obrobkom.