microstep cmd logo

microstep cmd - logo mobil

skende
  • rezanie a automatizácia
  • rezanie a automatizácia

Jedinečné technologické centrum v srdci kovospracujúceho priemyslu

Spoločnosť MicroStep Europa predstavila verejnosti v rámci dňa otvorených dverí svoje nové CompetenceCenter North v Dorstene (Severné Porýnie-Vestfálsko).

V rámci OpenDay 2022 bolo verejnosti predstavené nové CompetenceCenter Nord. Pre spoločnosť MicroStep Europa GmbH so sídlom v bavorskom meste Bad Wörishofen sa mesto Dorsten už roky osvedčilo ako ideálne miesto pre zastúpenie na severe Nemecka.

Plazmové, laserové, autogénové a vodnolúčové rezacie systémy si teraz môžete vyskúšať naživo na 1300 m² v novom školiacom a predvádzacom centre. Viac ako 300 hostí z oblasti politiky, obchodu a podnikania využilo príležitosť presvedčiť sa o technologickej rozmanitosti.

"Dnešný deň je pre nás veľmi výnimočný," povedal Johannes Ried vo svojom uvítacom príhovore. "Pred viac ako 15 rokmi padlo rozhodnutie ukázať sa v Severnom Porýní-Vestfálsku a otvoriť novú prevádzku na severozápade republiky. Tu bije srdce nášho kovospracujúceho priemyslu," obzrel sa späť konateľ spoločnosti MicroStep Europa GmbH. "Dnes môžeme prezentovať všetky štyri technológie rezania, ktoré sú rozhodujúce pre spracovanie kovov - od plazmy cez autogén až po laser a vodný lúč - naživo v 2D a 3D pod jednou strechou, čo je v tejto podobe v Nemecku a v Európe jedinečné." Unikátne minimálne do doby, kým sa spoločnosť MicroStep v novom roku nepresťahuje do práve budovaného CompetenceCenter Süd v bezprostrednej blízkosti sídla spoločnosti v Bavorsku.

Viac ako 300 návštevníkov z oblasti politiky, obchodu a podnikania - vrátane slovenského veľvyslanca Mariána Jakubócyho - využilo príležitosť presvedčiť sa o všestranných, presných a spoľahlivých rezacích riešeniach spoločnosti MicroStep v technologickom centre na severe. Na predvádzaní strojov bolo čo zažiť: napríklad 3D obrábanie plechov, rúr a dien kontajnerov pomocou plazmového a autogénového rotátora na sérii MG. Alebo AquaCut, kde sa demonštrovala sila vody. Laserový stroj MSF Pro predviedol svoju všestrannosť vďaka rotátoru a vŕtacej hlave.

"Vždy hľadáme lepšie riešenie".

Program dopĺňali početné odborné prezentácie - napríklad na tému automatizácie a digitalizácie alebo prípravy zvarových spojov na najrôznejších materiáloch a geometrických tvaroch. "Reakcia na OpenDay a na našu novú infraštruktúru bola ohromujúca. Nové priestory s kancelárskym komplexom a showroomom sa stretli s obrovským záujmom," zhrnul riaditeľ pobočky Matthias Hutzler. Generálny riaditeľ Igor Mikulina dodal: "Bol to nádherný deň. To všetko je možné len preto, že sme rýchlo rástli, ale vždy zdravým spôsobom. Za to všetko vďačíme veľkému a neúnavnému nasadeniu našich zamestnancov - ste to práve vy, kto vždy hľadá lepšie riešenie."

"Dnes môžeme prezentovať všetky štyri technológie rezania, ktoré sú rozhodujúce pre obrábanie kovov - od plazmy
cez autogén až po laser a vodný lúč - naživo v 2D a 3D pod jednou strechou, čo je v tejto podobe v Nemecku a v Európe jedinečné."
Johannes Ried
Výkonný riaditeľ | MicroStep Europa GmbH

Počas OpenDay prehliadky nového CompetenceCenter Nord  bol nadšený aj starosta Dorstenu Tobias Stockhoff. "Nové školiace stredisko skvele zapadá do priemyselného areálu bývalej bane Fürst Leopold. Spoločnosť MicroStep je vysoko inovatívna spoločnosť. Veľká pochvala za túto perspektívnu investíciu."

Deň otvorených dverí znamenal slávnostný začiatok po približne roku stavebných prác. Budova bola uvedená do prevádzky koncom roka 2021. Predvádzacie centrum má rozlohu približne 800 m², pričom kancelárske priestory, školiace a zasadacie miestnosti boli vytvorené na ploche približne 500 m². Celkovo spoločnosť MicroStep investovala viac ako 2,5 milióna eur.

Viac informácií o sídlach spoločnosti MicroStep Europa GmbH
https://microstep.com/de/MicroStep/Standorte