microstep cmd logo

microstep cmd - logo mobil

skende
  • rezanie a automatizácia
  • rezanie a automatizácia

Aby mohli spracovatelia ocele spracovávať širokú škálu hrúbok plechov s najvyššou kvalitou a rýchlosťou, investujú do 3D laserového rezacieho systému MicroStep s laserovým zdrojom od spoločnosti nLight.

Mnohých spracovateľov ocele pri rozhodovaní nakoniec presvedčil výkon série MSF od spoločnosti MicroStep vrátane laserového rotátora a laserového zdroja od spoločnosti nLight. Vláknové laserové zdroje Corona™ s rezným výkonom 6 a 8 kW zabezpečujú presné výsledky pri rezaní tenkých a stredných hrúbok materiálu.

Vynikajúci laserový zdroj v kombinácii s laserovým rotátorom od spoločnosti MicroStep
Laserový zdroj Corona™ CFX-8000 od amerického výrobcu technológií nLight získal v roku 2019 ocenenie Prism Awards v San Franciscu, ktoré sa každoročne udeľuje najlepším novým optickým a fotonickým produktom. Vďaka tomu môžu zákazníci spracovávať širší rozsah hrúbok ako doteraz len s jedným laserovým zdrojom - a to s vysokokvalitnými výsledkami pri tenkých aj hrubších plechoch. Táto všestrannosť je pre výrobcov ocele obrovským prínosom. Môžu spracovávať mnoho druhov a hrúbok, od tenkých po hrubé, od konštrukčnej ocele po hliník a dosahujú najvyššiu možnú kvalitu pri vysokých rezných rýchlostiach.

PREDNOSTI LASEROVÉHO REZACIEHO ZARIADENIA MSF:
- Integrovaný systém výmenného stola pozostávajúci z dvoch rezacích roštov, ktorý umožňuje súčasné spracovanie v rezacej kabíne, ako aj nakladanie a vykladanie mimo nej.
- Dopravníkový pás na odstraňovanie odpadu dopravuje malé diely a rezný odpad z rezacieho priestoru do kontajnera na ručnú likvidáciu.
- Laserový rotátor na prípravu zvarového spoja do 45° a vláknový laserový zdroj nLight® Corona™.

Laserový rotátor na rezanie pod uhlom, napríklad na prípravu zvarového spoja do 45°.
Robustný rotátor možno použiť na aplikáciu jednoduchých švov V a X, ako aj zložitých švov Y alebo K. Patentovaná automatická kalibračná jednotka ACTG® spoločnosti MicroStep poskytuje presné a procesne spoľahlivé výsledky počas celej životnosti stroja. Aby bolo možné realizovať vysokokvalitné rezy na tenkých a stredne hrubých materiáloch pri vysokých rezných rýchlostiach, spoločnosť MicroStep odporúča vláknový laserový zdroj Corona™ od výrobcu nLight. Ide o prvý zdroj laserového lúča s kompletne vedeným vláknom a programovateľnou kvalitou lúča, ktorý umožňuje maximálny výkon pre široký rozsah kovov a hrúbok plechov. Vďaka variabilnej nastaviteľnosti súčinu parametrov lúča (BPP) možno realizovať optimálne prispôsobenie príslušnej aplikačnej úlohe. To znamená, že pri rezaní mäkkej ocele kyslíkom sa môže zvýšiť maximálna hrúbka, ktorú možno rezať. Výsledkom je výrazne lepšia kvalita rezných hrán.