microstep cmd logo

microstep cmd - logo mobil

skende
  • rezanie a automatizácia
  • rezanie a automatizácia

Zariadenie MSE SmartFL na rezanie vláknovým laserom predstavuje silný nástroj v oblasti kvalitného 2D laserového rezania. Tento systém vďačí za svoju spoľahlivosť a technologickú vyspelosť vybaveniu kvalitnými a značkovými komponentami. Atraktívne ceny s výhodnými investičnými a prevádzkovými nákladmi zároveň umožňujú rýchlu návratnosť investícií. A to všetko samozrejme v balíku s vynikajúcim prémiovým servisom od spoločnosti MicroStep!

Dynamický portál stroja
Portál stroja z liateho hliníka zaručuje vyššiu tuhosť pri súčasnom znížení hmotnosti v porovnaní s oceľovými portálmi. Vďaka váhovo optimalizovanej, vysoko tuhej konštrukcii a nízkemu ťažisku sú možné aj vysoké zrýchlenia.

Masívna rámová konštrukcia
Konštrukcia oceľového rámu je žíhaná pri teplote viac ako 600 °C, aby bolo odstránené vnútorné napätie. Žíhanie zabraňuje dlhodobo deformácii rámu, a to aj pri nadmernom používaní.

Výmenný stôl so sekciovým odsávaním
Systém výmenného stola sa skladá z dvoch pohyblivých rezacích stolov. Tieto stoly menia svoju polohu medzi oblasťou rezania (pracovná oblasť) a oblasťou nakladania a vykladania materiálu (oblasť parkovania). Stôl so sekciovým ovládaním odsávacích zón zabezpečuje vysokú účinnosť odsávania a v dôsledku toho nízku spotrebu energie.

Riadiaci systém MSE SmartControl
Spolu s firmou Eckelmannom vyvinula spoločnosť MicroStep Europa riadiaci systém MSE SmartControl. Eckelmann ponúka kompletné portfólio riešení pre automatizáciu strojov a pre inteligentnú továreň, od pohonov cez CNC, riadenie pohybu a PLC až po integráciu HMI a CAD/CAM/ERP/IoT. MSE SmartControl sa dá jednoducho riadiť pomocou 21,5“ dotykovej obrazovky a prídavného ručného ovládania.

THERMACUT: rezacia hlava
Ako rezacia hlava je integrovaná rezacia hlava EX-TRABEAM® PRO vyrobená v Nemecku. Užívateľsky nenáročná rezacia hlava s nízkym posunom vzdialenosti zaisťuje najlepšie výsledky rezania, zatiaľ čo systém monitorovania tesnenia „Smart Protection“ chráni optické komponenty.

IPG Photonics: laserový zdroj
Spoločnosť IPG Photonics je celosvetovo uznávaná ako popredný výrobca vysokovýkonných vláknových laserov - spoločnosť si získava zákazníkov svojimi spoľahlivými a inovatívnymi výrobkami, ktoré spôsobili revolúciu v spracovaní kovov pomocou laserov.

WITTENSTEIN alpha: Prevodovky & Ozubené remene
Maximálna presnosť, dynamika a nadpriemerná rýchlosť krútiaceho momentu - tým sú známe spoľahlivé prevody v kombinácii s vysokokvalitnými ozubenými pastorkami od spoločnosti WITTENSTEIN alpha.

BOSCH Rexroth: Lineárne vedenia
Ako technologický líder určuje spoločnosť BOSCH Rexroth už po desaťročia smer vývoja v oblasti inovatívnych lineárnych vedení. Pokiaľ ide o veľmi presné a spoľahlivé výsledky je BOSCH Rexroth tou správnou voľbou!

Perfektný partner pre MSE SmartFL - filtrácia na najvyššej úrovni
Odsávací a filtračný systém AirCube od spoločnosti Teka sa používa všade tam, kde sa tepelne alebo mechanicky spracovávajú kovy a počas procesu výroby vzniká dym alebo prach. Zariadenie vysokej kvality disponuje okrem iného najnovšou technológiou nano-filtra, filtračnými vložkami monitorovanými senzormi a riadiacim systémom, ktorý dynamicky reguluje výkon odsávania podľa potreby s maximálnou energetickou účinnosťou. Rozhrania ako MQTT alebo voliteľne OPC UA zabezpečujú jednoduchú integráciu filtrácie do výrobnej siete.

Pripravené pre Industry 4.0
MSE SmartFL je viac ako moderný systém rezania laserom s vysoko kvalitnými komponentami.
MSE SmartFL je optimalizovaný na použitie aplikácie IndustryFusion, sieťového riešenia nezávislého od výrobcu pre inteligentné továrne a inteligentné produkty.

Od roku 2016 spolupracujú výrobcovia strojov a systémov v združení Industry Business Network 4.0 spolu s korporáciami ako Intel, TÜV Süd a výskumnými inštitúciami ako Fraunhofer IGCV na vízii, ktorá sa teraz stala skutočnosťou: Výhody digitálnej sieťovej výroby sú teraz prístupné aj pre malé a stredné podniky. Sieťové riešenie Open-Source IndustryFusion je ideálne riešenie nezávislé od dodávateľa pre sieťové prepojenie Vašej výroby!

IndustryFusion ponúka úplnú transparentnosť všetkých sieťových systémov a strojov vo Vašej výrobe - a vďaka tomu Vám umožní vyrábať ešte efektívnejšie a automatizovanejšie. Existujúce systémy možno ľahko dovybaviť a integrovať do sieťového riešenia. Zistite viac o rôznych pridaných hodnotách, ktoré vám IndustryFusion ponúka na www.industry-fusion.com

 

   

Brožúra na stiahnutie