microstep cmd logo

microstep cmd - logo mobil

skende
  • rezanie a automatizácia
  • rezanie a automatizácia

Najvyššiu kvalitu rezu je možné dosiahnuť iba vďaka použitiu kvalitných komponentov: MicroStep si na základe toho vyberá svoje komponenty, ktoré následne implementuje do svojich produktov. Jednoznačne najväčšia časť je „Made in Germany“ - nasleduje „Made in Europa“ a „Made in Japan“.

„Kvalita musí byť na vysokej úrovni“: S týmto predpokladom MicroStep od samého začiatku inštaluje do svojich zariadení komponenty od známych a kvalitných výrobcov. Cieľom bolo vždy vyvíjať a vyrábať trváce a do budúcnosti odolné stroje pre presné rezacie zariadenia a automatizované riešenia s dlhou životnosťou. Slovensko-nemecká spoločnosť sa pritom spolieha na komponenty „Made in Germany“.

Pri rezacích zariadeniach sú spoľahlivé a presné výsledky procesov výsledkom často citlivej interakcie najrôznejších komponentov. Systém rezania, softvér a riadenie musia byť navzájom koordinované. Aj tie najmenšie komponenty musia navzájom ladiť a do celého systému zapadať. Rovnako ako v špičkovej kuchyni, aj tu platí: špičkové výsledky dosiahnete iba s tými najlepšími ingredienciami. Aj jedna chyba môže mať negatívny vplyv na výsledné jedlo - alebo, ak chcete zostať v strojárstve, môže to byť slabá stránka kvalitného rezania plechov, rúr, profilov či dna nádob.

Z tohto dôvodu sa MicroStep spolieha pri vývoji a výrobe svojich rezacích zariadení (plazmové, laserové, autogéhové, vodnolúčové) a svojich automatizovaných riešení výlučne na najlepšie komponenty. „Made in Germany“, „Made in Europa“ alebo „Made in Japan“ sú väčšinou štítky, akými sú označené komponenty použité na zariadeniach MicroStep. „Hneď na začiatku sme pri vývoji všetkých našich riešení dbali na to, aby sme implementovali iba komponenty najvyššej kvality od osvedčených výrobcov, ktorí nám a našim zákazníkom sľubujú dlhoročný spoľahlivý výkon. Naše technologické korene na univerzite a naše silné zameranie na nemecký a stredoeurópsky trh vyústili do jasného mandátu pre nás: výsledok musí byť dlhodobo spoľahlivý, dlhodobo presný a musí zvládať najnáročnejšie aplikácie“, vysvetľuje Dr.-Ing. Alexander Varga, manažér vývoja a spoluzakladateľ MicroStepu. Presvedčivú kvalitu rezu je možné dosiahnuť iba týmto spôsobom. „Preto používame lineárne vedenia na všetkých osiach, vysoko presné pohony na oboch stranách, žíhané masívne oceľové portály a bez výnimky od známych dodávateľov,“ hovorí Ing. Varga.

Preto stojí za to „pozrieť sa pod kapotu“. Filozofia komponentov MicroStep zahŕňa mnohých kvalitných výrobcov z Nemecka: energetické vedenia od IGUS, prevodovky od STOBER alebo WITTENSTEIN, guličkové skrutky od BOSCH REXROTH, pneumatiky od FESTO alebo riadiaca technika od SCHNEIDER ELECTRIC. Existujú aj výrobcovia komponentov z Rakúska, napríklad HOERBIGER (plynové konzoly) alebo Japonska, napríklad PANASONIC (pohony) alebo THK (lineárne vedenia).