microstep cmd logo

microstep cmd - logo mobil

skende
  • rezanie a automatizácia
  • rezanie a automatizácia

V Nordrhein-Westfalen vyrastie do jesene 2021 nový komplex pozostávajúci
z administratívnej budovy a showroomu s rozlohou viac ako 1 300 m².

Koncom roka 2020 bola zahájená výstavba nového MicroStep CompetenceCenter North. Stavebné práce sa začali v meste Dorsten (Severné Porýnie-Vestfálsko). Iba pár minút od súčasného sídla sa výrobca plazmových, laserových, autogénových a vodnolúčových rezacích zariadení bude sťahovať do nových priestorov. Vznikne nový komplex administratívnej budovy a predvádzacieho centra. Kolaudácia je plánovaná na jeseň 2021.

„Slávnostným výkopom pre naše nové sídlo, prichádzame do novej éry v stále mladej histórii spoločnosti. MicroStep CompetenceCenter North nám dáva príležitosť pokračovať v našej ceste rastu a prezentovať seba a svoje technológie najlepším možným spôsobom,“ hovorí Johannes Ried, výkonný riaditeľ spoločnosti MicroStep Europa GmbH.

Pobočka v Dorstene s novými, ešte väčšími priestormi, bude postavená do jesene 2021. Vrátane predvádzacieho centra s rozlohou viac ako 800 m², v ktorom bude v budúcnosti možné naživo vidieť veľký sortiment technológií od spoločnosti MicroStep. Ďalších 500 m² je plánovaných na kancelárske priestory, školiace a konferenčné miestnosti.

O tomto kroku je presvedčený aj vedúci pobočky Matthias Hutzler: „Dorsten je ideálne miesto v ekonomicky vyspelej oblasti Severného Porýnia-Vestfálska. Niekoľkokrát denne sa stretávame s obchodnými partnermi, zákazníkmi a špecializovanými predajcami, ktorí sa chcú dozvedieť viac. V budúcnosti tu budú môcť návštevníci vyskúšať štyri rôzne technológie rezania (plazma, laser, autogén, vodný lúč), ako aj niektoré automatizované riešenia.“

Spoločnosť MicroStep Europa GmbH so sídlom v Bad Wörishofene v Bavorsku prevádzkuje pobočku v Severnom Porýní-Vestfálsku približne 13 rokov, predtým v Essene a deväť rokov v Dorstene. Tam sídli veľká časť zamestnancov z oblasti predaja a servisu, ktorí sú zodpovední za severné Nemecko.