microstep cmd logo

microstep cmd - logo mobil

skende
  • rezanie a automatizácia
  • rezanie a automatizácia

Robotické rameno na CNC plazmovom a autogénovom rezacom stroji, ktoré dokáže rezať plechy aj extra veľké a hrubé rúry.

Spoločnosť Jan De Nul nv so sídlom v Luxembursku je viac ako len spoločnosť, ktorá bagruje a udržiava vodné toky. Spoločnosť sa zameriava na výrobu energie z pobrežia a udržiavanie hĺbky vodných tokov. Stavia nové prístavy, realizuje komplexné práce na infraštruktúre a stavia akýkoľvek typ budov. Rieši znečistenie v akejkoľvek podobe.

JDN Group už mnoho generácií investuje do svojich ľudí, do vlastného vybavenia a nových technológií. Má vášeň pre podnikanie, ale tiež chce robiť veci po svojom, čo jej dáva v tomto sektore jedinečnú výhodu.

Od návrhu až po realizáciu – všetko pre jednoduchú realizáciu projektov
Stratégia úspechu je podporovaná mnohými piliermi, ale jedným z najdôležitejších v Jan De Nul je "odbremenenie zákazníka". Multidisciplinárne tímy skupiny Jan De Nul presadzujú holistický prístup - od plánovania až po realizáciu, všetko sa vykonáva s vlastnými zamestnancami a vybavením. Niektoré projekty dokonca zahŕňajú služby údržby a financovania. Zákazník vždy dostáva kreatívne a inovatívne riešenie, ktoré je prispôsobené jeho špecifickým potrebám. Pričom je podporované najmä veľkým oddelením výskumu a vývoja.

Nepretržité investície do nových technológií a zariadení
Nemenej dôležitou súčasťou stratégie je nepretržité investovanie do najnovších technológií a zariadení. Svedčí o tom napríklad flotila JDN, ktorá sa skladá z viac ako 85 plavidiel, z ktorých viac ako polovica, 47, bola postavená v rokoch 2007 až 2013. Medzi nimi sa stále nachádzajú plavidlá držiace rekordy: skupina pracuje s najväčšími vlečnými bagrami na svete, sesterskými loďami „Cristóbal Colón“ a „Leiv Eiriksson“ s kapacitou nádrže 46 000 m³ a hĺbkovým rozsahom až 155 m, ako aj najvýkonnejšie plavidlá na inštaláciu pod vodou "Simon Stevin" a "Joseph Plateau".

MicroStep dodal pre Jan De Nul kompletné riešenie s rezacou plochou 12 000 x 3 000 mm pre plechy do hrúbky 150 mm a zónou s rezacím robotom, ktorý môže spracovávať rúry do Ø 2000 mm s hrúbkou stien do 80 mm. Výzvou bolo garantovať rezanie a polohovanie rúr v požadovanom rozsahu priemerov (Ø 100 - 2000 mm) pre všetky použité hrúbky stien a zároveň navrhnúť technické riešenie, ktoré by umožnilo optimálnu manipuláciu s rúrami v daných výrobných podmienkach.

„Plazmovo autogénový rezací systém s integrovaným robotom ušetril predovšetkým veľa času, pretože celá príprava zvaru sa uskutočňuje automaticky a v jednom kroku, čo tiež zvyšuje kvalitu. Pokiaľ ide o rezanie rúr, nielenže sme zvýšili náš rozsah, ale aj akýkoľvek tvar. Z hľadiska flexibility sme sa výrazne zlepšili,“ konštatuje José Pycke.

 

Hlavné výhody zariadenia MG

CNC páliaci stroj série MG s čistou rezacou plochou 12 000 x 3 000 mm
Veľmi špeciálny typ série MG pre – rezacia plocha 12 000 x 3 000 mm pre plechy do hrúbky 150 mm a zónou pre obrábanie rúr robotom.

Dve technológie: plazmový rotátor pre prípravu zvárania do 45 ° a autogénový horák
Plazmový rezací stroj MicroStep MG je vybavený plazmovým rotátorom pre úkosové rezanie do 45 ° na prípravu zvárania. To umožňuje 3D spracovanie plechov Vďaka prídavnému integrovanému autogénovému horáku je možné spracovať hrúbku materiálu až do 150 mm.

Robotické rameno s technológiou rezania kyslíkom pre 3D obrábanie rúr
Riešenie ramena robota pripevneného na portáli na rezanie ponúka veľmi vysoký stupeň flexibility. Vďaka integrovanému autogénovému horáku v ramene robota je možné flexibilne a s vysokou presnosťou spracovávať rúry s priemerom 100 až 2000 mm a hrúbkou steny do 80 mm.