microstep cmd logo

microstep cmd - logo mobil

skende
  • rezanie a automatizácia
  • rezanie a automatizácia

V januári 1991 zahájilo v hlavnom meste Slovenska v Bratislave desať akademikov svetový úspech.
Spoločnosť MicroStep má v roku svojho 30. výročia veľké plány.

MicroStep oslavuje svoje narodeniny: To, čo sa začalo pred 30 rokmi nápadom, technickým know-how a nepotlačiteľnou túžbou po akcii a výskume, sa rozrástlo z malého start-upu až na globálnu spoločnosť s bohatým portfóliom, tisíckami zákazníkov, históriou a mnohými jedinečnými riešeniami.  

18. januára 1991 podpísalo desať akademikov zakladateľskú zmluvu a 21. januára bola nová spoločnosť oficiálne zapísaná do obchodného registra. Takto prebehlo založenie úspešnej spoločnosti. „Keď sme zakladali spoločnosť MicroStep, spol. s r.o. všetci sme boli stále zamestnaní na Technickej univerzite v Bratislave. Boli sme výskumníci telom i dušou. A to sa dodnes nezmenilo. Pretože v našej novej spoločnosti sme od začiatku znovu a znovu konfrontovaní so zaujímavými vývojovými úlohami, ktoré sme, mimochodom, ako zamestnanci univerzity, nikdy nemali mať na starosti. To, čo sme dnes dosiahli pomocou MicroStepu, sme si nedokázali predstaviť v našich najdivokejších snoch,“ pripomína Dr.-Ing. Alexander Varga, spoluzakladateľ a vedúci vývoja MicroStep.

Intenzívny výskum a vývoj sprevádza od začiatku úspešný príbeh spoločnosti MicroStep. Existuje mnoho príkladov priekopníckeho vývoja spoločnosti MicroStep v posledných rokoch: Patrí sem automatická patentovaná kalibračná jednotka; Kombinované spracovanie plechov, rúr, profilov a dna nádob, ako aj rotátory pre plazmové, laserové, autogénové rezanie alebo rezanie vodným lúčom. Technológie vyvinuté spoločnosťou MicroStep sa používajú v niekoľkých tisícoch produkciách po celom svete a zvýšili ich efektivitu a nákladovú efektívnosť na novú úroveň. Mnohé z inovácií spoločnosti MicroStep sú jedinečné a predbehli svoju dobu. Pokiaľ ide o presnosť a spoľahlivosť procesov, spoločnosť MicroStep určuje štandardy a pokiaľ ide o automatické rezanie pod uhlom, je považovaný za priekopníka v celom priemysle.

Už od začiatku sa MicroStep dôsledne zameriaval na príležitosti pokročilej digitalizácie a automatizácie. Vždy s cieľom umožniť zákazníkovi vyrábať ešte efektívnejšie a konkurencieschopnejšie. Napríklad v posledných rokoch sa spoločnosť MicroStep špeciálne zamerala na riešenia pre plne alebo čiastočne automatizovanú manipuláciu s materiálmi z plechov, rúr alebo profilov, ako aj na systémy na skladovanie už narezaných plechov a triedenie dielov. Len v tejto oblasti boli na trh zavedené početné inovácie, vďaka ktorým každý deň profitujú zákazníci z celého sveta.

Vďaka jedinečným riešeniam a vynikajúcej podpore sa renomovaní výrobcovia ako Doppelmayr Seilbahnbau, Bosch, Thyssenkrupp, Ikea, Villeroy & Boch ako aj tisíce malých a stredných spoločností z najrôznejších priemyselných odvetví spoliehajú na osvedčené, riešenia šité na mieru a všestranný servis od spoločnosti MicroStep. MicroStep je v súčasnosti zastúpený vo viac ako 55 krajinách sveta.