microstep cmd logo

microstep cmd - logo mobil

skende
  • rezanie a automatizácia
  • rezanie a automatizácia

AKTUALITY

Väčšina priemyselných operácií sa stretáva s určitým znečistením vzduchu. Jedná sa primárne o prach, dym, iskry, olejovú hmlu
a aerosoly. Okrem toho, že kvalita vzduchu na pracoviskách je zákonne regulovaná, filtrácia vzduchu znižuje zdravotné riziká pracovníkov, minimalizuje poškodenie zariadení, znižuje náklady na údržbu a čistenie pracoviska, zvyšuje produktivitu a spokojnosť zamestnancov, dopomáha k čistému pracovnému prostrediu a iné.

Samotná filtrácia pracoviska prebieha ako odsávanie splodín, napr. odsávanie pracovného stola, odsávanie zváracieho pracoviska, odsávanie rezacieho stola, brúsiaceho pracoviska a všeobecne odsávanie výrobnej haly. Pri špecifických prácach sa rieši aj odsávanie dymu pri rezaní laserom, plazmovom rezaní alebo aj odsávanie dymu pri autogénovom rezaní.

Jedinečné technologické centrum v srdci kovospracujúceho priemyslu

Spoločnosť MicroStep Europa predstavila verejnosti v rámci dňa otvorených dverí svoje nové CompetenceCenter North v Dorstene (Severné Porýnie-Vestfálsko).

V rámci OpenDay 2022 bolo verejnosti predstavené nové CompetenceCenter Nord. Pre spoločnosť MicroStep Europa GmbH so sídlom v bavorskom meste Bad Wörishofen sa mesto Dorsten už roky osvedčilo ako ideálne miesto pre zastúpenie na severe Nemecka.

Plazmová, autogénová, vodnolúčová a laserová technológia sústredená do jedného dňa.

Deň otvorených dverí 19. mája 2022 - Pozývame Vás!
V mene spoločnosti MicroStep Europa GmbH Vás srdečne pozývame na OpenDay 2022 - vítame zákazníkov, partnerov, odborných predajcov a všetkých záujemcov v nových priestoroch našej pobočky v Dorstene.

Aby mohli spracovatelia ocele spracovávať širokú škálu hrúbok plechov s najvyššou kvalitou a rýchlosťou, investujú do 3D laserového rezacieho systému MicroStep s laserovým zdrojom od spoločnosti nLight.

Mnohých spracovateľov ocele pri rozhodovaní nakoniec presvedčil výkon série MSF od spoločnosti MicroStep vrátane laserového rotátora a laserového zdroja od spoločnosti nLight. Vláknové laserové zdroje Corona™ s rezným výkonom 6 a 8 kW zabezpečujú presné výsledky pri rezaní tenkých a stredných hrúbok materiálu.

Firma Ilsenburger Grobblech GmbH vykonala spolu so spoločnosťou MicroStep skúšky rezania dvoch nových bezpečnostných ocelí. V komplexnej sérii testov sa pomocou rôznych procesov rezania rezali rôzne hrúbky materiálu a potom sa analyzovali v laboratóriu.

Vysokopevnostné bezpečnostné ocele sa používajú všade tam, kde sa vyžaduje optimálna ochrana pred balistickými účinkami - nielen vo vojenskom, ale aj v civilnom sektore. Napríklad pre mobilné aplikácie, obrnené limuzíny, dodávkové automobily alebo ochrana kritickej infraštruktúry.

Pri rezaní materiálov pomocou laserového lúča sa využíva vysoká koncentrácia energie laserového lúča. Po dopade sfokusovaného laserového lúča na rezaný materiál dochádza okamžite k jeho absorpcii materiálom (koeficient absorpcie, resp. reflektivita, je závislá od vlnovej dĺžky laserového žiarenia a druhu materiálu),

Zariadenie MSE SmartFL na rezanie vláknovým laserom predstavuje silný nástroj v oblasti kvalitného 2D laserového rezania. Tento systém vďačí za svoju spoľahlivosť a technologickú vyspelosť vybaveniu kvalitnými a značkovými komponentami. Atraktívne ceny s výhodnými investičnými a prevádzkovými nákladmi zároveň umožňujú rýchlu návratnosť investícií. A to všetko samozrejme v balíku s vynikajúcim prémiovým servisom od spoločnosti MicroStep!

Či už ide o obchod alebo priemysel - čistý vzduch je hlavným problémom v mnohých pracovných oblastiach. Pretože množstvo pracovných procesov týkajúcich sa zvárania a brúsenia, ale aj laserového rezania a spájkovania ponúka v niektorých prípadoch značný potenciál negatívneho ovplyvňovania okolitého vzduchu.

Najvyššiu kvalitu rezu je možné dosiahnuť iba vďaka použitiu kvalitných komponentov: MicroStep si na základe toho vyberá svoje komponenty, ktoré následne implementuje do svojich produktov. Jednoznačne najväčšia časť je „Made in Germany“ - nasleduje „Made in Europa“ a „Made in Japan“.

V Nordrhein-Westfalen vyrastie do jesene 2021 nový komplex pozostávajúci
z administratívnej budovy a showroomu s rozlohou viac ako 1 300 m².

Koncom roka 2020 bola zahájená výstavba nového MicroStep CompetenceCenter North. Stavebné práce sa začali v meste Dorsten (Severné Porýnie-Vestfálsko). Iba pár minút od súčasného sídla sa výrobca plazmových, laserových, autogénových a vodnolúčových rezacích zariadení bude sťahovať do nových priestorov. Vznikne nový komplex administratívnej budovy a predvádzacieho centra. Kolaudácia je plánovaná na jeseň 2021.

Robotické rameno na CNC plazmovom a autogénovom rezacom stroji, ktoré dokáže rezať plechy aj extra veľké a hrubé rúry.

Spoločnosť Jan De Nul nv so sídlom v Luxembursku je viac ako len spoločnosť, ktorá bagruje a udržiava vodné toky. Spoločnosť sa zameriava na výrobu energie z pobrežia a udržiavanie hĺbky vodných tokov. Stavia nové prístavy, realizuje komplexné práce na infraštruktúre a stavia akýkoľvek typ budov. Rieši znečistenie v akejkoľvek podobe.

JDN Group už mnoho generácií investuje do svojich ľudí, do vlastného vybavenia a nových technológií. Má vášeň pre podnikanie, ale tiež chce robiť veci po svojom, čo jej dáva v tomto sektore jedinečnú výhodu.

V januári 1991 zahájilo v hlavnom meste Slovenska v Bratislave desať akademikov svetový úspech.
Spoločnosť MicroStep má v roku svojho 30. výročia veľké plány.

MicroStep oslavuje svoje narodeniny: To, čo sa začalo pred 30 rokmi nápadom, technickým know-how a nepotlačiteľnou túžbou po akcii a výskume, sa rozrástlo z malého start-upu až na globálnu spoločnosť s bohatým portfóliom, tisíckami zákazníkov, históriou a mnohými jedinečnými riešeniami.  

Vďaka technológii MicroStep môžete zostatkové tabule materiálu jednoducho recyklovať

MicroStep má softvérové riešenie, ktoré dokáže pomocou laserového ukazovateľa zachytiť akýkoľvek zostatkový plech bez ohľadu na to, aký je jeho uhol. Softvérový modul „Geometria a detekcia obrysov“ je k dispozícii pre nové CNC-rezacie systémy a je ním možné kedykoľvek dovybaviť aj jestvujúce zariadenie, ktoré majú implementovaný laserový ukazovateľ.

Na tomto významnom veľtrhu predstaví MicroStep všetky štyri technológie rezania
(plazma, laser, vodný lúč, autogén) v 2D a 3D a po prvýkrát predstaví aj ohraňovacie lisy.

Návštevníci veľtrhu EuroBLECH sa môžu zoznámiť s jedinečnou ponukou technológií a predvádzaním naživo v hale 13. Na najväčšom veľtrhu v histórii bude MicroStep prezentovať nielen 3D rezacie systémy všetkých štyroch rezacích procesov, ktoré sú rozhodujúce pre obrábanie kovov (plazma, laser, vodný lúč, autogén), ale aj úplne novú technológiu od MicroStep Industry. S novou sériou lisov sa partner pre rezanie a automatizáciu stal aj partnerom pre ohýbanie.

"Veľké očakávania" od nového termínu veľtrhu v roku 2023

SCHWEISSEN & SCHNEIDEN 2023 sa uskutoční v termíne od 11. do 15. septembra 2023.

V tomto čase sa svet spojovacieho a rezacieho priemyslu ako aj priemyslu povrchovej úpravy opäť presunie do Essenu.

26. medzinárodný veľtrh technológií pre spracovanie plechu

Vďaka globálnemu, na investície pripravenému odbornému publiku a zameraniu na inovatívne technológie a špecifické riešenia je veľtrh EuroBLECH cielenou prezentačnou platformou pre medzinárodných výrobcov a dodávateľov pre odvetvie spracovania plechov v prostredí rýchlo sa meniacich trhov.

Navštívte nás na výstave obrábania kovov od 22. do 24. septembra 2021 v CNC Outlet Center v Olchingu (západne od Mníchova).

Po ročnej prestávke sa opäť uskutoční veľtrh FaMeta, ktorý sa venuje obrábaniu kovov. V CNC Outlet Center v Olchingu môžu návštevníci od 22. do 24. septembra vidieť živé ukážky, workshopy, odborné prednášky a všetko čo súvisí s obrábaním kovov.
Využite túto príležitosť a zistite viac aj o spoločnosti MicroStep.

Príďte sa pozrieť na MicroStep technológie naživo na najväčšom medzinárodnom technologickom veľtrhu „Schweissen & Schneiden“ od 13.09. do 17.09.2021 v nemeckom meste Essen.

Po štyroch rokoch znova nastal čas, kedy SCHWEISSEN & SCHNEIDEN otvorí svoje brány a privíta priaznivcov rezania a zvárania. MicroStep predstaví v hale 6 inovácie pre vyššiu efektivitu a spoľahlivosť procesov.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
Príloha... (nepovinné pole)
Maximálna veľkosť je limitovaná na 50.0 MB
    captcha
    Reload