Kanadská lodenica používa na výrobu plazmové rezacie zariadenia MicroStep Spoločnosť Irving Shipbuilding Inc. investovala do páliaceho zariadenia MicroStep DRM so 16 metrov širokým portálom technológiou dodatočného úkosovania.

Uverejnené 15. 4. 2019 / Spoločnosť / Marcel Mikulina
Riešenie termálneho delenia materiálov v lodeniciach zabezpečuje nový typ portálového páliaceho stro

Spoločnosť Irving Shipbuilding Inc. (ISI) má rozsiahle odborné znalosti v oblasti výroby a opráv lodí. Spoločnosť vlastní viac ako 80 percent súčasnej kanadskej flotily a jej lodenice v meste Halifax sú lídrom v kanadskom lodiarstve už viac ako 125 rokov. Dnes sa spoločnosť spolieha aj na špičkové technológie firmy MicroStep.


ISI disponuje piatimi lodiarskymi, opravárenskými a výrobnými zariadeniami, ktoré spolu tvoria najväčší podiel dokov, sklzov, oceliarní, strojárenských dielní a lodiarskych lakovní vo východnej Kanade.


V roku 2011 kanadská vláda v rámci národnej stratégie pre stavbu lodí (NSPS) hľadala dve výrobné centrá pre výstavbu novej vojenskej flotily. V rámci tohto programu kanadská vláda vybrala spoločnosť Irving Shipbuilding Inc., aby vybudovala novú bojovú flotilu Royal Canadian Navy's.  Zmluva zahŕňa výrobu a prevádzku 21 lodí a rozpočet 25 miliárd USD na 30-ročné obdobie.


Royal Canadian Navy spoločne s Irving Shipbuilding Inc. pracuje na novej triede plavidiel Canadian Surface Combatant (CSC) a lodí Arctic and Offshore Patrol Ship (AOPS). 30 ročná zmluva na financovanie tohto programu vyústila v investovanie spoločnosti Irving Shipbuilding do lodeníc v meste Halifax, aby vybudovala najmodernejšiu a najväčšiu lodenicu v Severnej Amerike.


Súčasťou tejto obrovskej investície bola kúpa najmodernejšej výrobnej linky od fínskeho dodávateľa automatizácie zvárania firmy Pemamek Oy. MicroStep bol súčasťou tohto projektu a linku vybavil plazmovou reznou časťou. Konkrétne 16 metrov široký portál je vybavený plazmovým rotátorom na delenie plechov, ktorý zároveň umožňuje úkosové rezanie až do 50 ° a tým plechy pripraví na zváranie. Pomocou dýzového nástroja je možné odstrániť základný náter z obrábaného plechu. Značenie dielov zabezpečuje plazmový a atramentový popisovač.

"Rozhodnutie padlo rýchlo na MicroStep" Špecialista z nehrdzavejúcej ocele Binder od Bremenu spolieha na systém plazmového rezania MG pre všestranné 3D spracovanie plechov, rúr, profilov a kontajnerov na splnenie špeciálnych požiadaviek zákazníka
Rezanie nerezovej ocele pomocou technológie MicroStep ABP® MicroStep Technológia ABP pôsobí v oblasti prípravy na zváranie efektívne a pôsobivo.
Optimalizované rezanie a obrábanie Spoločnosť MicroStep spolupracuje s vedúcou technológiou Kennametal v rezacích operáciách na rezačke - ponúka zákazníkom nepredstaviteľné možnosti vo výrobe.
SL
Zostaňte informovaný o aktuálnom dianí!
Chcete zostať informovaný o všetkom, čo MicroStep robí? Potom sa môžete rýchlo a jednoducho prihlásiť na odber mesačného e-mailového bulletinu.