Investície - Inovácie - iniciatíva: MicroStep rastie SK V roku 2016 spoločnosť MicroStep Europe zaznamenáva výrazný nárast predaja, investuje do personálu, kancelárskych priestorov a showroomu a začína nový projekt Industry 4.0

Uverejnené 3. 7. 2017 / Spoločnosť / MicroStep Europa
01

Práve včas na konci druhého štvrťroka spoločnosť MicroStep zhodnotí rok 2016. Rok, ktorý priniesol veľa technologických inovácií, stanovil štartovací signál pre mimoriadny projekt Industry 4.0 a jednoznačne potvrdil rast posledných rokov. Predaj spoločnosti MicroStep Europa GmbH sa tak zvýšil o viac ako 20 percent.


V prvom rade svetový výrobca rezacích systémov riadených CNC (plazmou, laserom, kyslíkovým palivom, vodným lúčom), spustil novú sériu MSB FiberLas, ktorá prilákala veľký záujem. "Dopyt po tomto novom zariadení na rezanie vlákien laserom potvrdzuje, že náš vývoj sa zameriava na multifunkčné riešenia. MSF FiberLas ponúka technológie na spracovanie plechov, rúrok a profilov v jednej firme. V našom portfóliu máme aj inovatívne riešenia na automatizáciu manipulácie s plechmi alebo nakladanie a vykladanie rúr a profilov. Záujem o ňu je obrovský, "hovorí Dr. Alexander Varga, hlavný vývojový riaditeľ a generálny riaditeľ spoločnosti MicroStep Group.


Séria firiem MSF FiberLas, ktorá ponúka možnosti skosenia, vŕtania, rezanie závitov, zahĺbenie a označovanie, bola vyvinutá podľa príkladu TopSeller v MicroStep: séria MG. Stroj na rezanie plazmou je považovaný za priekopníka v priemysle, pokiaľ ide o multifunkčnosť spoľahlivého procesu a dáva používateľom potrebnú flexibilitu pri výrobe plechov, rúrok, profilov a kontajnerových dna. "S týmto typom zariadení naši zákazníci dokážu ekonomicky vyrábať až do najmenších veľkostí dávok. Spoločnosti Bosch, ThyssenKrupp a Lürssen dôverujú veľkým spoločnostiam a mnohým stredne veľkým spoločnostiam. Máme zákazníkov, ktorí paralelne používajú niekoľko rezacích strojov MG, "hovorí Igor Mikulina, výkonný riaditeľ spoločnosti MicroStep Europa GmbH.


Zvýšenie tržieb o viac ako 20 percent

Spoločne s MG a MSF FiberLas je základným modelom MasterCut Eco jedným z najvyhľadávanejších strojov a je spoločne zodpovedný za úspešný rok spoločnosti. Taktiež došlo k výraznému nárastu predaja na najvýznamnejšom trhu v nemecky hovoriacom regióne: V porovnaní s predchádzajúcim rokom sa predaj spoločnosti MicroStep Europa GmbH zvýšil o viac ako 20 percent. To potvrdzuje trend minulých rokov. S cieľom uspokojiť neobmedzený dopyt po multifunkčných rezných riešeniach spoločnosti MicroStep pokračovala nemecká spoločnosť v oblasti personálnej štruktúry a kancelárskych priestorov.

 

Oddelenie Service & Support s viac ako 20 zamestnancami je najväčšie. Okrem technologickej špičkovej pozície, MicroStep zvyčajne kladie dôraz na intenzívnu podporu svojich zákazníkov. Oddelenie sa stará o uvedenie do prevádzky, údržbu, ako aj teoretickú a praktickú prípravu a rýchlo sa nachádza na mieste v prípade núdze. "Naši zákazníci si môžu byť istí, že po investovaní do jedného z našich technologických riešení ich prirodzene sprevádzame a sme tam pre nich," hovorí Igor Mikulina.


S cieľom ponúknuť viac zákazníkom, MicroStep investoval do osvedčenej lokality Dorsten (NRW) v roku 2016: CompetenceCenter Nord sa nachádza 60 kilometrov od Düsseldorfu. Tréningové a demonštračné centrum tvorí náprotivok centra CompetenceCenter Süd v centrále firmy v bavorskom meste Bad Wörishofen. Najmodernejšie zariadenia spoločnosti MicroStep sú neustále k dispozícii pre školenia a poradenstvo.


Spúšťací signál pre nové asociácie a nové projekty

V roku 2016 bol tiež spustený jedinečný projekt Industry 4.0: spoločnosť MicroStep založila asociáciu Industry Business Network 4.0 s ďalšími inovatívnymi spoločnosťami v priemysle výroby plechu. Nové združenie výrobcov strojov a zariadení chce spoločne otvoriť veľký potenciál sieťovej výroby v prospech používateľov. "Záujem o vstup do združenia je naozaj veľký. S TÜV Süd alebo Fraunhofer IGCV, ako aj s výrobcami z rôznych odvetví kovospracujúceho priemyslu, máme silných partnerov, aby v blízkej budúcnosti využili hmatateľnú pridanú hodnotu pre zákazníkov, "zdôrazňuje Igor Mikulina, ktorý bol zvolený výkonným riaditeľom nového združenia. Združenie bude prezentovať prvé výsledky na kongrese v novembri 2017 v meste Bad Wörishofen.


Okrem toho MicroStep plánuje oveľa viac projektov na rok 2017: Napríklad v slovenskom Partizanskom sa v súčasnosti buduje nová hala na výrobu laserových rezacích systémov. Najväčší výskumný a vývojový tím skupiny MicroStep, s viac ako 100 zamestnancami, pokračuje v práci na nových technologických riešeniach, ktoré umožňujú zákazníkom vyrábať efektívnejšie a ekonomicky. Jedno zameranie je na nové technológie pre automatické nakladanie a vykladanie materiálu pre rôzne procesy a požiadavky na rezanie.


Inovácie MicroStep 2016

Spoločnosť MicroStep v priebehu uplynulého roka predstavila množstvo inovácií s nasledujúcimi hlavnými zmenami:


mSCAN® – Technológie pre vysoko presné spracovanie kopuly

Táto revolučná technológia predstavuje nezvyčajnú kvalitu obrábania kopúl: s mSCAN® sú teraz štandardné precízne kontúry a vysoko presné skosené rezy na dno nádoby. V tomto prípade sú presné 3D geometrie dna nádoby detekované pomocou laserového skenera. Na základe zaznamenaných parametrov obrysu zobrazuje mSCAN® odchýlky od ideálneho obrysu a umožňuje tak presné umiestnenie rezných dráh.


MSF FiberLas – Technológie na zrážanie, vŕtanie, závitovanie v laserovom systéme

Séria MSF FiberLas je extrémne úsporná, vysoko presná a rýchla vláknová laserová rezačka na spracovanie plechov, rúr a profilov. Laserový systém je prvý na svete, pokiaľ ide o multifunkčnosť, av závislosti od vašich potrieb ponúka tri verzie s rôznymi možnosťami spracovania: verzia Eco, štandardná verzia a verzia PRO. V závislosti od modelu umožňuje systém kombinované 2D a 3D rezanie, vŕtanie, závitovanie, zahlbovanie a značenie vrátane automatického manipulovania s materiálom. Nový typ laserového rotátora umožňuje presné skosenie až do 45 °, napríklad pri príprave zvaru. Nový systém MT-Lift ponúka automatickú manipuláciu s plochými plechmi, zariadenie na rezanie rúr s plne automatickým systémom nakladania rúrok a profilov.

Optimalizované rezanie a obrábanie Spoločnosť MicroStep spolupracuje s vedúcou technológiou Kennametal v rezacích operáciách na rezačke - ponúka zákazníkom nepredstaviteľné možnosti vo výrobe.
Flexibilnejšia a účinnejšia s programom MSF FiberLas od firmy MicroStep Talianske centrum práce vyberá stroj na 3D rezanie s dvoma laserovými rezacími hlavami pre paralelné rezanie a mimoriadne obrábanie
Rotariáni získavajú informácie od spoločnosti MicroStep Servisná a distribučná spoločnosť dáva organizácii Bad Wörishofer pohľad na spoločnosť a svet technológie rezania
SL
Zostaňte informovaný o aktuálnom dianí!
Chcete zostať informovaný o všetkom, čo MicroStep robí? Potom sa môžete rýchlo a jednoducho prihlásiť na odber mesačného e-mailového bulletinu.