Zákazník ušetrí 70% času výroby vďaka technológii MicroStep Hongxun Výťahové časti v Číne investujú do plazmového rezacieho stroja profilu ProfilCut na spracovanie profilov a lúčov vrátane automatického manipulácie s materiálom

Uverejnené 30. 5. 2017 / Uvedenie do prevádzky / MicroStep Europa
01_ProfileCut_e

Produkty (výťahy) Hongxun Parts nájdete v budovách po celom svete. S cieľom uspokojiť rastúce nároky na výťahové systémy investovali čínski subdodávatelia do systému rezania pre spracovanie nosných a profilov. Výsledkom vyčerpávajúceho hľadania správnej technológie: ProfileCut z MicroStep.


530 metrov vysoká, celkovo 95 poschodí, siedma najväčšia budova na svete - to je Guangzhou CTF finančné centrum v južnej Číne. Za menej ako 43 sekúnd môžu návštevníci pokryť pol kilometrovú chôdzu od vchodu do najvyššieho poschodia - za to je zodpovedná hyperspeedová lanovka. Výťah dosahuje rýchlosť 20 metrov za sekundu, prvá cesta v polovici roku 2016 spôsobila ohlasy po celom svete. Pre porovnanie, výťah na olympijskej veži v Mníchove prináša návštevníkov do cieľa 7 metrov za sekundu. Výzva pre dizajnérov a materiál. Výrobca najrýchlejších výťahov na svete s výťahom je elektrotechnický a strojársky podnik Hitachi z Japonska.


Spolieha sa na služby čínskej spoločnosti Hongxun Elevator Parts Co., Ltd., ktorá sa špecializuje na výrobu oceľových komponentov a dielov oceľových dosiek. Okrem Hitachi sa ostatní renomovaní výrobcovia výťahov ako Otis a Fuji spoliehajú na služby skupiny založenej v roku 1979. "Spoliehame sa výlučne na pokročilé a najmodernejšie technológie", podľa jednateľa spoločnosti. Koniec koncov, nároky zákazníkov v konštrukcii výťahov sú zodpovedajúco vysoké a rôznorodé.


Začiatkom roku 2016 špecialista výťahu investoval do nového CNC rezacieho systému pre nosné a profilové spracovanie. Po dlhú dobu podnikanie a riadenie výroby šli hľadať vyspelé riešenie, ktoré prináša požadovaný výkon, presnosť a dynamiku vo výrobe. Po mnohých demonštráciách a diskusiách sa v roku 2015 rozhodlo o plazmovom rezacom systéme MicroStep, profilu ProfileCut. Toto je skutočný všestranný spôsob spracovania nosičov. Vďaka svojej robustnej konštrukcii a veľkému obrábaciemu povrchu je 3D profil a obrábanie lúčov v tejto sérii všeobecne možné až do výšky 1000 mm a dĺžky 24 000 mm. Okrem toho sú dostupné technológie na obrábanie, určenie presného polohovania materiálu a automatizáciu manipulácie s materiálom.


"Rezací stroj umožňuje rezať kvalitné otvory v prírubách, ktoré boli vyvŕtané skôr"

Čínsky subdodávateľ si vybral systémovú konfiguráciu typu ProfileCut 12001.15 SPpk + AF + MT. To umožňuje 3D spracovanie lúčov a profilov s dĺžkou 12 000 mm. Vďaka implementovanému 90 ° plazmovému motoru sa profily a nosníky I, H, U, L, T môžu úplne spracovať, ale aj oddeliť. Použitím štandardného laserového skenera profilCut určuje presnú polohu a tvar profilu. Materiálne odchýlky od ideálneho tvaru sú automaticky detekované a efektívne kompenzované. Pre maximálnu produktivitu bol proces obrábania ďalej automatizovaný: Dve technológie manipulácie s materiálom, systém AF a systém MT-Lift zabezpečujú automatické nakladanie a vykladanie nosičov. "Nový profilový rezací stroj umožňuje rezanie kvalitatívnych otvorov v prírubách, ktoré zákazník zákazníkom predtým vyvŕkol," hovorí zodpovedný konzultant spoločnosti MicroStep Victor Zou. "Vďaka novej investícii zákazník tvrdí, že ušetrí 70 až 80 percent času výroby v rámci pracovného cyklu," povedal generálny riaditeľ spoločnosti MicroStep China.

"Rozhodnutie padlo rýchlo na MicroStep" Špecialista z nehrdzavejúcej ocele Binder od Bremenu spolieha na systém plazmového rezania MG pre všestranné 3D spracovanie plechov, rúr, profilov a kontajnerov na splnenie špeciálnych požiadaviek zákazníka
Rezanie nerezovej ocele pomocou technológie MicroStep ABP® MicroStep Technológia ABP pôsobí v oblasti prípravy na zváranie efektívne a pôsobivo.
Optimalizované rezanie a obrábanie Spoločnosť MicroStep spolupracuje s vedúcou technológiou Kennametal v rezacích operáciách na rezačke - ponúka zákazníkom nepredstaviteľné možnosti vo výrobe.
SL
Zostaňte informovaný o aktuálnom dianí!
Chcete zostať informovaný o všetkom, čo MicroStep robí? Potom sa môžete rýchlo a jednoducho prihlásiť na odber mesačného e-mailového bulletinu.