"Inšpirovaný technickými možnosťami" Spoločnosť Werner Fercher AG so sídlom v juhozápadnom Švajčiarsku získava rýchlosť a flexibilitu pomocou multifunkčného rezacieho riešenia MicroStep

Uverejnené 8. 8. 2016 / Uvedenie do prevádzky / MicroStep Europa
001

Werner Fercher AG vo švajčiarskom kantóne Valais je známy pre starostlivé a individuálne oceľové a kovoobrábacie práce. Čakanie na krátkodobé dodávky pracovísk bolo čoraz viac problémom. Vďaka multifunkčnému rezaciemu riešeniu od lídra na svetovom trhu automatizovaného plazmového rezania renomovaná spoločnosť teraz získava rýchlosť a flexibilitu vo svojej výrobe. AG sa spolieha na všestranný systém rezania MicroStep - MG pre plazmové rezanie, rezanie skosenia, rezanie plameňom ako aj vŕtanie, rezanie závitov a zahĺbenie.


Skúsenosť je v súčasnosti predpokladom spoločnosti Werner Fercher AG. Ocelová a kovová konštrukčná spoločnosť zo švajčiarskeho mesta Lalden v kantóne Valais - v blízkosti talianskej hranice - bola vlastníkom nového multifunkčného plazmového rezacieho systému MicroStep niekoľko týždňov. Po intenzívnom výskume sa v kruhu vedúcich pracovníkov rozhodlo o všestrannej MicroStep - sérii MG; Doteraz boli okrem malého rezacieho stroja použité kovové nožnice, alebo boli zakúpené komponenty.


Nový rezací systém bol nakonfigurovaný na rezanie plazmou, skosenie do 50 °, rezanie kyslíkom ako aj vŕtanie, závitovanie a zahĺbenie. "Stroj je super, ale potrebujeme ešte viac skúseností. Ale očakávali sme to. Momentálne sme však zaneprázdnení, pretože môžeme robiť len niekoľko vzoriek, "hovorí Willy Walker-Fercher. Spracováva sa iba mäkká oceľ - zvyčajne v hrúbke materiálu od 10 do 35 mm. Príležitostne je podľa technického riaditeľa 60er dosky alebo 5 mm silný Riffelblech rez. "Stroj sa používa každý deň, aspoň na niekoľko hodín. Zatiaľ však len pre osobné použitie. Už sme dokončili menšie objednávky, ktoré sa budú v budúcnosti čoraz viac zvažovať. "


Willy Walker-Fercher a Jean-Marc Schnyder-Fercher, ako aj Stefan Ritz, sú všetci dlhodobí zamestnanci v manažmente. Spoločnosť bola založená v roku 1977 stále aktívnym a skúseným Wernerom Fercherom a v roku 2011 odovzdaná trom dcéram Sonja, Gisele a Sabine. S približne 35 zamestnancami sa AG zaoberá oceľovou a kovovou konštrukciou, spracovaním plechov a mostnými a halovými konštrukciami. V priebehu rokov získala spoločnosť medzi zákazníkmi veľkú reputáciu pre inteligentné a individuálne riešenia, dodávky včas a profesionálne montážne práce. Pre tieto štandardy spoločnosť neustále investovala do dielne, montáže a personálu. Z tohto dôvodu sa v posledných rokoch zvýšila túžba po novom reznom riešení. "Mali sme malý rezací stroj. S týmto sme rozrezali 20 mm. Máme veľa vecí vyrezať. Je to všetko veľmi drahé, chýba tiež flexibilita, "hovorí Willy Walker-Fercher. Trh vyžaduje krátkodobé riešenia, čakacie doby nie sú v dopyte. "Dokonca sme stratili objednávky, pretože sme nedokázali doručiť dostatočne rýchlo."


S novým systémom univerzálneho strihania a vŕtania je tento problém vecou minulosti. Kým sa neprijalo rozhodnutie v prospech stroja na rezanie plazmou, švajčiarska kovospracujúca spoločnosť si pokojne vzala čas na zhromažďovanie informácií a na zváženie. Už roky sa zaujímali o nový závod, teraz bola definovaná konfigurácia stroja. S prihliadnutím na tieto požiadavky boli navštívené výstavy, prebiehali rozhovory s výrobcami ocele, ponúkli sa ponuky a konzultovali sa výrobcovia - neskôr sa navštívili aj demonštračné stroje. "Na MicroStep sme boli ohromení úctyhodnosťou. Rozhovory sa netýkali čistého predaja, ale predovšetkým technológie. Všetky naše otázky boli zodpovedané. "


Po intenzívnej fáze plánovania je na niekoľko týždňov k dispozícii multifunkčný rezací stroj vrátane plazmy, kyslíkovo-palivovej a vrtnej techniky. "Rozhodnutie nebolo otázkou ceny: boli sme inšpirovaní dobrou povesťou MicroStepovej podpory a technických možností systému."


HLAVNÉ BODY CNC MG-PRBA 7501.35


Všestranné pre rezanie plazmou a autogénne rezanie plameňom s pracovným povrchom 7 500 x 3 500 mm

Werner Fercher AG si vybral všestranný model MicroStep - séria MG. Plazmová rezacia jednotka bola vyvinutá pre dlhotrvajúcu a presnú prácu s rôznymi možnosťami obrábania. Okrem technológie plazmového rezania bola konštrukcia švajčiarskej ocele a kovového výrobcu doplnená o technológiu autogénneho rezania plameňom pre vyššiu hrúbku materiálu. Na tento účel bola integrovaná spoločnosť GCE úplne automatizovaný rezací horák Rhöna-Fit +. Plazmové a autogénne rezy sa môžu vykonať na pracovnej ploche 7 500 x 3 500 mm. Ovládanie stroja prebieha prostredníctvom systému MicroStep iMSNC® na modernej 24 "dotykovej obrazovke.


3D obrábanie plochých plechov: skosenie do 50 °

Prístroj MG-PrBA 7501.35 je vybavený plne automatickým, nekonečným rotujúcim rotátorom MicroStep R5. Špirálovo-ozubený otočný tanier dosahuje vysoko presnú a plynulú pohybovú postupnosť. V spojení s plazmovým zdrojom HiFocus 360i neo od firmy Kjellberg Finsterwalde umožňuje plazmový rotátor skosené rezy, napríklad na prípravu zvaru až do 50 °. Rotor MicroStep R5 je štandardne vybavený inteligentnou, plne automatickou a patentovanou kalibračnou jednotkou. To trvalo zaisťuje presné výsledky a vysokú reprodukovateľnosť vyrobených častí.


Vŕtacie vreteno s 8-násobným zásobníkom na vŕtanie do Ø 40 mm a závitmi do M33

Portálové vreteno integrované s výkonom 26,8 kw umožňuje vŕtanie do Ø 40 mm a závit až do M33. Nástrojový zásobník pre osem nástrojov (pick-up systém) pre vysoko výkonné vreteno šetrí čas prechodu a zaisťuje rýchlu prevádzku vďaka automatickému výmene nástroja. CNC plazmový rezací stôl MicroStep bol prispôsobený požiadavkám zákazníka. Konštrukcia bola navrhnutá na zvýšenie zaťaženia pri vŕtaní, závitovaní a spúšťaní.

"Rozhodnutie padlo rýchlo na MicroStep" Špecialista z nehrdzavejúcej ocele Binder od Bremenu spolieha na systém plazmového rezania MG pre všestranné 3D spracovanie plechov, rúr, profilov a kontajnerov na splnenie špeciálnych požiadaviek zákazníka
Rezanie nerezovej ocele pomocou technológie MicroStep ABP® MicroStep Technológia ABP pôsobí v oblasti prípravy na zváranie efektívne a pôsobivo.
Optimalizované rezanie a obrábanie Spoločnosť MicroStep spolupracuje s vedúcou technológiou Kennametal v rezacích operáciách na rezačke - ponúka zákazníkom nepredstaviteľné možnosti vo výrobe.
SL
Zostaňte informovaný o aktuálnom dianí!
Chcete zostať informovaný o všetkom, čo MicroStep robí? Potom sa môžete rýchlo a jednoducho prihlásiť na odber mesačného e-mailového bulletinu.