Spracovanie rúr a profilov

Spracovanie rúr a obrábanie profil s CNC strojov


Rohrschneiden-Technologie

Použitie rúr a profilov je teraz široký sortiment výrobkov vyrábaných v priemyselnej výrobe: od jednoduchých vodováha na hrdlo rúrky a nádoby pre prístroje alebo kompletné potrubné systémy pre nákladné lode - niekedy sa o zložité konštrukcie rad rôznych potrubí a profily súčasne požadované.

Možné návrhy stroje


Výložník

Rohrschneiden-Auslegerarm Výkon excentrické rameno je čistá rúrok a profilov riešenie spracovania. Celý koncept stroja je vyladený pre upnutie rúrky, ako rýchlo a ekonomicky, skenovanie, zníženie a môže nakoniec vypúšťaný. V spojení so zodpovedajúcimi automatizačných prvkov, ako je napríklad automatické nákladové jednotky, rezací stroj môže byť vybavený v závislosti na pláne rezanie úplne automaticky so správnym profilom skladu materiálu - to isté platí opäť na odstraňovanie a skladovanie hotových súčiastok. Vďaka flexibilnej priemeru konzolové konštrukcie rúrky môžu byť realizované až do 3000 mm.

Spracovateľný profily: kruhové rúrky, mnohouholníkový profil, I, H, T, L, U-profily (tiež úplné oddelenie) a kolená.Portálový systém s integrovanou rúrkovou šachtou

Rohrschneiden-Rohrschacht-02 Veľkou výhodou tohto dizajnu je flexibilita pri manipulácii s rúrkami aj plochými plechmi. Rúrkový hriadeľ integrovaný do rezacieho stola môže byť v prípade potreby pokrytý rámovými prvkami na rezacích systémoch MicroStep a môže byť použitý na celom povrchu ako extrahovaný rezací stôl. Pri nakladaní a vykladaní potrubí sa strojový portál posunie do parkovacej polohy. Takže potrubia môžu byť bezpečne umiestnené na nosných blokoch pomocou žeriavu a upnuté v upínacom skľučovadle.

Tvarovateľné profily: guľaté rúrky a polygonálne profily

 

Možné metódy rezania

Plazma: V závislosti od zdroja energie je k dispozícii plazmová trubica a spracovanie profilov s hrúbkou steny 2 až 50 mm a všetkými elektricky vodivými materiálmi. V tejto oblasti rezania dosahuje plazma vysokú rýchlosť rezania, hospodárnosť a veľmi čistú kvalitu rezu. V spojení s rotorom MicoStep® R5 sú na potrubí možné aj rezy.

Autogén: Najlepším riešením pre extrémne hrubostenné rúry s hrúbkou steny do 200 mm je rezanie kyslíkom. Napriek pomerne nízkym rýchlostiach posuvu je autogénna technológia veľmi málo opotrebovaná, lacná a tiež vhodná na použitie s rotátorom MicroStep® R5.

Laser: Rúrkový laser pôsobí veľmi vysokou rýchlosťou rezania v tenkostennom rozsahu od 0,5 do 15 mm. Rezy sú veľmi filigránové a vstup tepla do materiálu je relatívne nízky.

Vodný lúč: Tento proces rezania umožňuje extrémne presné rezy na takmer ľubovoľnom materiáli - to všetko bez prívodu tepla.

Ďalšie technológie
Bezpečnosť Prispôsobené bezpečnostné koncepty pre optimálnu ochranu vašich zamestnancov.
Sep
Skenovanie, čítanie Vysokokvalitné optické periférie pre automatizáciu procesov.
Sep
Automatizácia Efektívnejšie procesy urýchľujú vašu produkciu a znižujú náklady.
MSE Media
Rezacie zariadenia MicroStep, ktoré podporujú túto technológiu